ЕВРОКУП: Партизан убедљивом ПОБЕДОМ закључио први део, следи ЛУДИЛО ТОП 16 фазе! (ФОТО)

18.12.2019. 22:20
Nemanja Gordić
Немања Гордић / Извор: МН Press

Тријумф црно-белих.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Лиможа у "Штарк арени" са 77:58 (16:14, 24:20, 14:6, 23:18) у последњем 10. колу првог дела Еврокупа. У утакмици без такмичарског значаја чета Андрее Тринкијерија била је далеко бољи ривал и на крају заслужено остварила седму победу. Црно-бели ће у новоформираној групи "Е" ТОП 16 фазе играти против Виртуса, затим Трента и Дарушафаке.

ПАКАО ЧЕКА ЦРНО-БЕЛЕ: Ово су сви ривали Партизана у ТОП 16 фази Еврокупа!

ПОСЛЕ РЕДИНГА НОВА БОМБА У ПАРТИЗАНУ: Црно-бели доводе ЦЕНТРА

ГОТОВО: Амерички плеј стигао у Београд

Спорт почетак меча Партизана омогућио је Лиможу да током прве деонице буде у константном егалу. Црно-бели су се пробудили у финишу првог периода игре, а одлични у екипи Андрее Тринкијерија били су Новица Величковић и талентовани Урош Трифуновић. Парни Ваљак је у овај дуел ушао без Рашона Томаса и Корија Волдена, што се и осетило у игри црно-белих током првог полувремена.

Ипак, Партизан је на индивидуални квалитет и искуство појединих играча успео да преломи Французе и на полувреме оде са предношћу од 40:34. У наставку игра црно-бели су заиграли далеко агресивније у одбрани, а предност Парног Ваљка расла је из минута у минут. У финишу треће деонице Партизан је водио са 54:40.

Црно-бели су потпуно "размонтирали" Лимож у наставку игре, а предност средином последње деонице ишла је и до плус 18! До краја дуела Партизан је рутински привео меч крају и забележио седми тријумф уз три пораза у првом делу Еврокупа.

ПАРТИЗАН - ЛИМОЖ 77:58 (16:14, 24:20, 14:6, 23:18)

ДВОРАНА: Штарк арена (3908)

СУДИЈЕ: Папапетру, Травицки, Овинов.

Партизан: Загорац 6, Пејџ 3, Гордић 11, Јарамаз 11, Милетић, Величковић 9, Бирчевић 10, Рединг 2, Јанковић 14, Пејнерс, Трифуновић 7, Мозли 4

Лимож: Мбала 2, Гињард 15, Бејхурст 4, Крусол, Дијањ 4, Ланг 11, Бутсијел 11, Мужиб 2, Бубоа, Браун 9, Стол

Погледајте како изгледа Ана Сидорова, репрезентативка Русије у карлингу.