ЕВРОКУП: Виртус изгорео у паклу Арене! Партизан на крилима Гробара ДЕМОЛИРАО чету Саше Ђорђевића!

08.01.2020. 21:58
Novica Veličković
Новица Величковић / Извор: Фото: МН Press/Ivica Веселинов/Илустрација

Убедљива победа црно-белих на старту ТОП 16 фазе.

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Виртуса из Болоње у препуној "Штарк арени" са 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18) у првом колу групе "Е" ТОП 16 фазе Еврокупа. Од првог до последњег минута утакмице црно-бели су одиграли квалитетније од италијанског тима, а предност Парног Ваљка расла је из минута у минут. Екипа Александра Ђорђевића није имала решење за расположену бековску линију Партизана која је покренула црно-беле до важне победе на старту друге фазе такмичења.

ОВО ЋЕ ЗАНИМАТИ ГРОБАРЕ: Играли су Дарушафака и Тренто, а победник је решен у пенал завршници

ДА СЕ НАЈЕЖИШ! Ђорђевић ЗАКОРАЧИО пред Гробаре и угледао моћан ТРАНСПАРЕНТ! (ВИДЕО ФОТО)

ТРЕСЛА СЕ АРЕНА: Ево како су Гробари дочекали излазак на паркет Теодосића и Марковића (ВИДЕО)

Добар почетак црно-белих у нападу и енергична игра Новице Величковића под самим кошем противника запалио је трибине препуне "Штарк арене".

Величковић је задавао велике проблеме унутрашњој линији Виртуса, тачније Џулијану Гемблу, па је са шест везаних поена донео и почетну предност црно-белима. Са друге стране италијански клуб је одговорио преко Милоша Теодосића, а српски репрезентативац је у свом стилу плесао по терену.

При резултату 14:14 пробудио и плеј Парног Ваљка Кори Волден! Са неколико везаних кошева у финишу прве деонице донео је Партизану максималних плус у том тренутку 20:14. На све то надовезао се и Маркус Пејџ који је новом тројком наставио серију домаћег тима. Улазак Рашона Томаса и Вила Мозлија крајем прве четвртине променио је и начин одбране изабраника Андрее Тринкијерија, који су у више наврата после преузимања натерали госте на тешке шутеве и неколико изгубљених лопти. На крају првих десет минита резултат је гласио 26:23 у корист црно-белих.

Почетак друге деонице био је као из сна за навијаче црно-белих, а расположени Маркус Пејџ је са две везане тројке одвео Парни Ваљак на максималних плус 11! Партизан ту није стао, а Виртус је имао великих проблема у нападу иако је Ђорђевић вршио честе измене како би разбудио екипу. Шут за три поена био је главно оружје Партизана у првом полувремену на које гостујући тим није имао решење. Покушавао је Виртус да се прилагоди брзој игри црно-белих, међутим, недостајао је шут споља. То је Партизану омогућило да у финишу првог дела поведе си са плус 22 - 52:30!

Markus Pejdž
Маркус Пејџ / Извор: МН Press

Оно што је било занимљиво јесте и проценат шута са линије пенала плејмејкера црно-белих Немање Гордића. Он је за седам минута на терену извео чак девет пенала и то без промашаја. Резултатом 62:42 у корист Партизана завршено је прво полувреме.

Серија Виртуса од 9:0 утишала је паклену атмосферу у "Штарк арени". Тим из Болоње предвођен Милошем Теодосићем заиграо је агресивније у одбрани, док је у нападу под диригентском палицом српског плеја предност црно-белих са 20 за тили час свео на плус 11. Чинило се да је екипа Александра Ђорђевића коначно ухватила прикључак на мечу, међутим, Парни Ваљак је поново упалио моторе и са две везане тројке прекинуо налет захухталог Виртуса!

Као и на старту треће деонице, Виртус је одлично отворио и почетак четвртог периода игре. Екипа Александра Ђорђевића је за дошла на минус 14, међутим, то је било све од Виртуса ове вечери. Тројка Пејџа Маркуса Пејџа и серија црно-белих од 8:0 донела је Партизану средином последње деонице максималних плус 22! До краја меча тим Андрее Тринкијерија зналачки је сачувао предност и заблежио изузетно важан тријумф на старту ТОП 16 фазе против главног конкурента за пласман у наредну рунду такмичења.

ПАРТИЗАН - ВИРТУС БОЛОЊА 99:81 (26:23, 36:19, 22:21, 15:18)

ДВОРАНА: Штарк арена (16.505)

СУДИЈЕ: Христодулу, Кљеншић, Бисанг

Партизан: Волден 23, Загорац 7, Пејџ 19, Гордић 22, Јарамаз 5, Величковић 10, Бирчевић 1, Рединг 7, Јанковић 2, Томас, Трифуновић, Мозли 3.

Виртус Болоња: Гејнс 21, Пајола 5, Балди Роси 3, Марковић 1, Ричи 5, Делија 2, Хантер 7, Вимс 9, Теодосић 14, Гембл 14.

Погледајте како изгледа позната навијачица Милана Клаудија Романи.