ЕВРОКУП: Будућност поражена у Литванији, Јушкевичијус у историји (ВИДЕО+ФОТО)

07.11.2017. 19:05
Aleksandar Džikić
Александар Џикић / Извор: МН Press

Пето коло.

Лиеткабелис је као домаћин победио Будућност 86:79 (31:13, 14:20, 16:30, 25:16) у мечу 5. кола Еврокупа. Меч су обележили велики преокрети, повратак у меч екипе Александра Џикића, али и рекорд који је поставио Адас Јушкевичијус.

НИ ЧЕЛСИ, НИ КИНА: Боаћи за МИЛИОНЕ мења ВЕЛИКУ ЛЕГЕНДУ светског фудбала (ФОТО)

ХЕЛЕНИ НЕЗАДОВОЉНИ: Грци пред Хрвате УДАРИЛИ на ФИФА (ФОТО)

ПРОМЕНЕ У РЕПРЕЗЕНТАЦИЈИ: Крстајић мења систем игре Орлова (ФОТО)

Меч одигран у Пеневезису остаће упамћен рекорду који је поставио плејмејкер литванског тима, Адас Јушкевичијус. Литванац је постигао седам тројки у првој четвртини, из девет шутева. Литванац је само тим шутевима убацио 21 поен за мање од осам минута на паркету (на крају је имао шут за 3 9/13). Резултат на крају прве деонице био је 31:13, а у једном тренутку је било и плус 22 за домаћина. Деловало је тад да је све решено, али је Будућност полако стизала и стизала предност домаћина и чак повела крајем треће деонице. Изабраници Александра Џикића су међутим нагло пали, па је домаћин брзо одмакао на плус седам и на крају рутински привео меч крају.

ФСС ДОБИЈА ДИПЛОМАТСКУ БИТКУ: Свилар од марта у дресу Србије

Будућност је после одличног старта и три везане победе, нанизала два пораза. Сад има скор 3-2, колико има и Лиеткабелис.