ЕВРОКУП: Десеткована Будућност славила у Француској!

21.12.2021. 22:43
KK Budućnost
KK Будућност / Извор: МН Press

Умало од готовог вересија.

Кошаркаши Будућности забележили су важну победу у Француској, савладавши у 8. колу Еврокупа екипу Буржа резултатом 82:86.

СВИ ГА ЖЕЛЕ, АЛИ ОН ПОРУЧУЈЕ: Лесор открио да ли ће остати у БЕОГРАДУ и идуће СЕЗОНЕ (ФОТО)

ЈОКИЋ НИКАД ИСКРЕНИЈЕ О СВОМ ДЕТИЊСТВУ: Плакао сам стално....

КОРОНА У ПАНАТИ ПРЕД ВЕЛИКИ ДЕРБИ: Позитиван налаз пре меча са Олимпијакосом

Иако су били суочени са великим кадровским проблемима, Подгоричани су успели да одоле пред налетима домаћина и на крају славе.

Тренер Плавих Александар Џикић у овом мечу није могао да рачуна на Данила Николића, Петра Поповића, Игора Дробњака и Едина Атића, на клупи је био повређени Филип Баровић, а на терену Зоран Николић и Џастин Кобс, који такође имају проблеме се повредама.

И поред тога, Будућност је сјајно отворила утакмицу и на полувремену имала огромних 15 поена разлике (31:46). Феноменалном игром у другој четвртини, коју је црногорски првак добио са 10:24, гости су стекли капиталну предност.

Упркос чињеници да је вођство абалигаша ишло на максималних 18 (39:57), домаћин се није предавао, захваљујући серији грешака Подгоричана у самој завршници трећег квартала, Бурж је стигао до серије лаких поена из транзиције, па је успео да сведе дефицит на осам поена уочи последњих 10 минута (56:64).

Ушло се у драматичну завршницу, јер је Бурж смањио на 72:75. Тада је прорадио Џастин Кобс, најбољи појединац у редовима Будућности, погодивши тројку, а затим и три слободна бацања за 73:81. После тога, за Бурж више није било повратка, па су Подгоричани рутински привели посао крају.

Најефикаснији у саставу Будућности био је Џастин Кобс са 26 поена, пет кошева мање убацио је Ди Џеј Сили, док је Вили Рид додао 15 поена, Владимир Мицов је меч завршио са осам, а Марко Јагодић Куриџа са седам поена.

Код Буржа, доминирао је тандем Максим Курби - Александре Чашанг са по 15 поена, Рашид Саломон је постигао 12, а Максим Рос 11 поена.

У 9. колу Еврокупа, Подгоричани 11. јануара наредне године гостују турској Бурси.

Све најновије вести о кошарци прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Вања, супруга Новице Величковића.