ЕВРОКУП: Крај за Чанка! Париз ПОСЛЕ ДРАМЕ елиминисао Лијеткабелис

12.04.2023. 22:26
Nenad Čanak
Ненад Чанак / Извор: МН Press

Пораз који највише боли...

Након што је Прометеј обезбедио пласман у четвртфинале Еврокупа, исто је учинила и екипа Париза која је на гостовању савладала Лијеткабелис који води Ненад Чанак са 98:97.

БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Лука Вилдоза најзад проговорио о одласку из Звезде

ШОК У АБА ЛИГИ: Обезбедили ПЛЕЈ-ОФ па ОТПУСТИЛИ НАЈБОЉЕГ у екипи

ОПРОШТАЈ Душко Ивановић дао изјаву којом је најавио последњи меч у Евролиги за Црвену звезду

Литвански тим је боље отворио меч и током прве четвртине је имао предност од 22:11, да би до истека првих десет минута Париз смањио на 24:19. До краја првог полувремена је поново Чанков тим успео да оде на двоцифрену предност (33:23), али је затим потпуно стао и до паузе је Париз добром игром на обе стране терена смањио на само поен заостатка (45:45).

Од тог момента је психолошка предност била на страни гостију, али се дуго играло поен за поен, док се у таквом ритму боље снашла екипа Париза. У трилер завршници су гости имали више концентрације и среће, што им је на крају донело пролаз.

Француски тим је са 22 поена предводио Хуан Бегарин, док га је са 19 пратио Тајрон Валас, 11 је додао Гутијер Денис, а један мање Исмаел Камагате. На другој страни је Горги Голоман постигао 22, Кристијан Куламае 20, а Џамел Морис 21 поен.

Париз ће у наредној рунди играти против победника дуела између Гран Канарије и Бурсе, док Прометеј чека бољег из окршаја Промитеаса и Бурса.