ЕВРОКУП: Звезда статирала, па режирала драму и на крају изгубила! Лесорова освета црвено-белима!

08.01.2019. 22:34
Stratos Perperoglu
Стратос Перпероглу / Извор: МН Press

Београђане пораза коштало лоше прво полувреме.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у Малаги од Уникахе резултатом 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19) у другом колу Г групе Топ 16 фазе Еврокупа. Тим Милана Томића одиграо је лоше прво полувреме, домаћин је олако стекао двоцифрену предност, коју је сачувао до краја меча и поред тога што су Београђани режирали драму у финиш меча. Међутим, Џо Регланд је на седам секунди до краја промашио тројку која је у токм тренутку гарантовала продужетак гостима.

НОВИ ИЗАЗОВ: Уго Вијеира напустио Јокохаму и враћа се у Европу

ДЕЛИЈЕ ЋЕ ДА ОДЛЕПЕ! Кузмић рекао зашто НЕЋЕ у Будућност, а затим је ПОМЕНУО Звезду (ФОТО)

Црвено-белима ништа није полазило за руком у уводним минутима утакмице, када се Уникаха одлепила. Одличну партију пружио је бивши центар Црвене звезде Матијас Лесор. Француз је очигледно би врло мотивисан да се освети некадашњем клубу, с обзиром на то да су се црвено-бели летос одрекли његових услуга. Да је Лесор био на овом нивоу прошле сезоне, Звезда би вечерас вероватно играла у Евролиги, а Француз у њеном дресу против најбољих тимова Старог континента. Овако... Лесор је са 16 поена и четири скока био покретач шпанског тима.

Уникаха је већ у деветом минуту имала плус 10, 21:11. После тројке Драгана Милосављевића Уникаха се одлепила на 35:17 средином друге деонице, а онда је Стратос Перпероглу везао три тројке. Црвено-белима није ишла на руку ни повреда Цирбеса, који је морао због ударца да оде у свлачионицу.

Лошу одбрану црвено-белих поред Лесора су кажњавали и Шермадини и одлични тројкаш Салин, али је и поред бледе партије у првих 20 минута Звезда дошла у ситуацију да се бори за позитиван резултат.

Црвено-бели су стегли одбрану у последњој четвртини и серијом 10:2 стигли до само минус четири, 73:69 у 39. минуту. Добрић је затим погодио тројку за 73:72 на минут и четири секунде до краја  и драму у финишу.

Matijas Lesor
Матијас Лесор / Извор: МН Press

Фернандез је реализовао оба слободна бацања за 75:72, али је узвратио Ристић, 75:74. Салин је промашио тројку на 19 секунди до краја, али је Фернандез ухватио лопту у нападу и погодио два пенала на 12 секунди до последњег звука сирене, 77:74.

Регланд је имао тројку за продужетак и промашио, па је Уникаха са линије слободних бацања само оверила први тријумф у Топ 16 фази, 79:74. Црвено-беле од пораза више може да брине повреда Цирбеса који се није враћао на паркет од средине друге деонице.

Уникаха - Црвена звезда 79:74 (26:13, 25:24, 14:18, 14:19)

УНИКАХА: Окуо, Фернандез 10, Стилма, Салин 10, Диез 2, Милосављевић 7, Санчез, Шермадини 13 (9ск), Вашћински, Робертс 11, Лесор 16 (5/6 за два), Вилчер 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 7 (7ск, 7ас), Човић 9, Кешељ, Перпероглу 23 (4/5 за три), Давидовац, Лазић, Берон 7, Добрић 13, Ристић 4 (8ск), Симанић 7, Цирбес, Оџо 4.