ДЕБАКЛ ПАРТИЗАНА У ЛИТВАНИЈИ: Лијеткабелис РАЗБИО црно-беле

08.03.2022. 17:03 17:13
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Јако лоше.

Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању у Литванији против Лијеткабелиса 93:78 у 14. колу Еврокупа.

Ливерпул одрађује, а Бајерн завршава посао за највеће квоте на свету

АВРАМОВИЋ НИЈЕ НАЈВЕЋА ПРЕТЊА: Чанак зна КОЈЕГ играча Партизана морају да зауставе да би победили

ВЕРОВАЛИ ИЛИ НЕ: Алекса Аврамовић НИЈЕ МВП 21. кола АБА лиге

Нису баш најбоље почели меч кошаркаши Партизана, домаћин је у првој деоници стекао осетнију предност, ипак уласком Пантера игра гостију се мало консолидовала па су до краја квартала стигли до изненађења.

Ако је прва четвртина била лоша за црно-беле шта тек рећи за других десет минута. Апсолутна катастрофа, тим Жељка Обрадовића није постигао поен читавих седам минута. Ништа није функционисало у игри, како у одбрани, а тако и у нападу. Посебно инспиративан код домаћина је био Орелик који је буквално затрпавао кош Партизана, шутирао је у првом полувремену 5/7 за три и био један од најзаслужнијих за вођство своје екипе од 16 поена разлике.

Еврокуп, 14. коло

Лијеткабелис – Партизан 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)

Судије: Фуфис, Ван Ден Брок, Ђованети

Дворана: Цидо Арена

Лијеткабелис: Ваичиунас, Калаицакис 10, Гиедраитис, Липкевичиус 14, Малдунас 2, Земаитис 11, Берзинс 5, Орелик 21, Василијаускас, Д. Гиедраитис 9, Гагић 21, Тренер: Ненад Чанак

Партизан: Пантер 20, Вукчевић 4, Лидеј 4, Загорац 16, Аврамовић 2, Копривица 7, Дангубић, Мур, Глас, Лесор 7, Трифуновић 4, Мадар 14, Тренер: Жељко Обрадовић

У наставку су црно-бели покушали да доведу у меч у неизвесност, ипак катастрофална игра у одбрани је настављена и у другом делу, па је Лијеткабелис серијом тројки средином четвртине преломио овај дуел. Одличан је био и српски интернационалац Ђорђе Гагић који је меч завршио са 21 поеном колико је имао и Орелик.

Бољи од осталих код Партизана је био Кевин Пантер са 20 поена, док је Раде Загорац постигао 16 поена.

Екипа Жељка Обрадовића је овим поразом покварила своју ситуацију на табели групе А Еврокупа, тренутно су на скору 9:5 пред дуел са Метрополитаном у среду у Београду.

Читав ток меча уживо могли сте пратити на сајту СрбијаДанас.

40. минут
Пораз Партизана у Литванији, 93:78.

35. минут
Домаћи одржавају стечену предност, Орелик је погодио оба слободна бацања, 89:66.

32. минут
Копривица је био половичан са линије пенала, 80:58.

30. минут
Завршена је трећа четвртина, 80:55.

27. минут
Пантер је направио један јако лош фаул и послао Гагића на линију за слободна бацања. Немогућа мисија за Партизан, 74:49.

24. минут
Поново су домаћи у добром ритму, плус 19 је тренутно.

22. минут
Пантер је погодио тројку из угла, мало боља енергија гостију у наставку, 55:42.

Почело је друго полувреме.

20. минут
Завршено је ужасно прво полувреме за Партизан, 53:37 води Лијеткабелис. Црно-бели су у овој деоници постигли свега тринаест поена.

18. минут
Наставља се катастрофална игра гостију у овој деоници, домаћи тим је на плус 22.

16. минут
Партизан није постигао још увек ниједан поен у овој деоници. Невероватан пад у игри црно-белих. 42:24

14. минут
Наставља Лиеткабелис да пуни кош Партизана. Орелик је погодио две тројке за редом, 38:24.

12. минут
Много бољи улазак у другу четвртину домаћина, погодили су две тројке, Партизан поново без ритма у нападу. 30:24.

10. минут
После уводних 10 минута кошарке нерешено је у Литванији, 24:24.

8. минут
Пронашао је Партизан мало лаких поена уласком Кевина Пантера, 22:18.

6. минут
Врло лепо је поентирао Раде Загорац, тренутно је најрасположенији у редовима Партизана. 18:12.

4. минут
Има проблема Партизан у нападу после уводних поена. Тренутно је 12:8 за Лијеткабелис.

1. минут
Прве поене на мечу постиже Балша Копривица, потом је био прецизан за три поена и Раде Загорац из угла. Тренутно је 5:0.