ЕВРОКУП: Локомотива експресно у полуфиналу, Ђорђевић мора да игра трећи меч (ФОТО)

09.03.2018. 23:54
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: МН Press

Мајсторицу ће играти и Марко Симоновић.

За Локомотиву Кубан и њеног тренера Сашу Обрадовића ове сезоне не постоје препреке у Еврокупу. Тим из Краснодара славио је и у другом мечу против Гран Канарије и тако се укупним резултатом 2:0 у серији пласирао у полуфинале другог по снази европског такмичења. После изједначеног првог полувремена, Локомотива је додала гас у другом и потпуно надиграла шпанског представника. Димитри Кулагин је са 32 поена предводиои Локомотиву и био најбољи играч утакмице, док је Ондреј Балвин са 12 поена био најефикаснији у Гран Канарији. Никола Радичевић постигао је пет поена.

Са много мање драме него у првом мечу, Дарушафака је савладала Будућност у Подгорици и такође се резултатом 2:0 у серији пласирала у полуфинале Еврокупа. Дарушафака је на полувремену имала двоцифрену предност коју је сачувала у трећој деоници, а Будћност је пробала у последњој четвртини да уради нешто више, али без резултата. Скоти Вилбекин са 22 поена био је најефикаснији у Дарушафаки, док је Кајл Гибсон са 19 предводио Будућност.

Александар Ђорђевић и Бајерн мораће да играју мајсторицу за пролаз у полуфинале пошто је УНИКС славио у другом мечу и изједначио на 1:1 серији. Тим из Казања до тријумфа је дошао преокретом пошто је на полувремену имао двоцифрени заостатак, да би у трећој четвртини одиграо силовито и дошао до вођства које је успео да сачува у последњих 10 минута. Колом је са 15 поена био најефикаснији у УНИКС-у за који је Данило Анђушић постигао два поена. Сјајно је за Бајерн одиграо Букер који је постигао 29 поена, али га је испратио само Владимир Лучић са 10 поена, док је Стефан Јовић постигао 4.

Трећи меч одлучиће путника у полуфинале из дуела између Зенита и Ређо Емилије, пошто је руски тим славио и изједначио на 1:1 у серији. Осим друге четвртине, гости из Италије били су у подређеном положају током читавог меча па је Зенит заслужено славио. Воронов је постигао 22 поена за Зенит, а Марко Симоновић 11. Најефикаснији у Ређо Емилији био је Маркоишвили са 13 поена.