ЕВРОКУП: Парни ваљак САМЛЕО Ритас! Загорац, Томас и Јарамаз одвели Партизан у Топ 16 фазу

20.11.2019. 21:57
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели славили против Литванаца.

Кошаркаши Партизана савладали су Ритас у осмом колу Еврокупа резултатом 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24) и том победом црно-бели су обезбедили пласман у Топ 16 фазу другог по квалитету европског такмичења. Гости су имали предност током већег дела прве четвртине, али је тада Парни ваљак почео да меље противника. Пулени Андрее Тринкијерија су крајем уводних десет минута преузели вођство које су чували до краја меча, а у неколико наврата су успели да одбију озбиљне налете Литванаца који су прилазили на поен заостатка.

ПРЕД НАСТАВАК СУПЕРЛИГЕ: Феноменалне вести за Партизан

ШТА МУ БИ? И Новак се смејао својој почетничкој грешци - невероватан кикс! (ВИДЕО)

ОГЛАСИЛИ СЕ ИЗ МОНАКА: Ево докле се стигло у преговорима око Страхиње Павловића!

После уједначеног почетка утакмице екипа Ритаса је серијом 7:0 дошла до прве осетније предности (15:10), а у тим тренуцима је једини расположен играч Партизана био Раде Загорац. Бивши кошаркаш Мемфис Гризлиса је убацио првих 12 поена црно-белих, а онда се са линије пенала у стрелце уписао Рашон Томас који је постигао кош за 17:13. Након тога, Литванци су дошли до шест поена предности (21:15), али је Парни ваљак до преокрета погурао Вилијам Мозли са три блокаде, па је на крају уводне четвртине резултат био 23:21 за Партизан.

Екипа Партизана је на почетку друге четвртине продужила серију која је на крају прве износила 8:0, па са седам везаних поена за нешто више од 90 секунди су црно-бели дошли до великих 9 (30:21). Одмах затим је уследила серија гостију који су пришли на поен заостатка (30:29), али им пулени Андрее Тринкијерија нису дозволили да пређу у вођство, већ су одбили напад Литванаца и у наставку су успели да се поново одлепе. На крају турбулентне друге четвртине резултат је био 46:40 у корис освајача Купа Србије.

Друго полувреме је почело серијом Ритаса 5:0 којом су гости поново пришли на поен заостатка, али су црно-бели још једном успели да их спрече да поведу. У наставку је предност Парног ваљка варирала између једног и пет поена разлике до тренутка када је на семафору писало 55:53. Тада су уследила четири минута одличне игре Партизана који је дошао до вођства од 66:55, а до краја четвртине су оба тима постигла још по један кош.

Црно-бели су последњу четвртину отворили на најбољи могући начин, серијом 7:0 која их је довела на максималних 18. Међутим, тада су се поново тргли гости који су у наредна четири минута игре дошли до свега шест поена заостатка (79:73). Ипак, уследио је период феноменалне игре Огњена Јарамаза који је са пет везаних поена вратио Парном ваљку двоцифрену предност, а до краја меча је Ритас само успео да ублажи пораз.

Најефикаснији у екипи Партизана био је Раде Загорац који је постигао 17 поена, а истакли су се још Рашон Томас са 16 и Огњен Јарамаз који је убацио 14 поена. Загорац је одиграо феноменалну прву четвртину у којој је убацио 12 поена, Јарамаз се истакао у кључним тренуцима у последњој деоници, а Томас је био константан током целог меча.

Са друге стране, бољи од осталих био је Ејмантас Бенџиус који је меч завршио са 15 поена, а двоцифрену су били још Деивидас Сирвидис са 11 и Пако Круз са десет постигнутих поена.

ПАРТИЗАН - РИТАС 86:81 (23:21, 23:19, 22:17, 18:24)

ДВОРАНА: Штарк арена (Београд)

СУДИЈЕ: Мехди Дифалах, Марчин Ковалски, Мориц Рајтер.

ГЛЕДАЛАЦА: 7.544

ПАРТИЗАН: Волден 3, Загорац 17, Пејџ 9, Гордић 7, Јарамаз 14, Милетић, Бирчевић 1, Јанковић 6, Томас 16, Пејнерс, Трифуновић 3, Мозли 10.

РИТАС: Сирвидис 11, Бичкаускис 3, Гиедраитис, Кајрис 8, Холовеј 7, Круз 10, Еходас 7, Гирџиунас 6, Бенџиус 15, Блажевић 7, Беирсто 7, Буткевичијус.

У следећој галерији погледајте слике са ове утакмице.

Овом победом Партизан је обезбедио пласман у Топ 16 фазу Еврокупа, а са Венецијом ће се до самог краја борити за прво место на табели.

БОАЋИ СЕ ОБРУКАО: Ужасно изведен пенал Звездиног голгетера (ВИДЕО)

ЦРНОГОРАЦ КОЈИ ЈЕ ЖАРИО И ПАЛИО ИТАЛИЈОМ: Фудбалска легенда под истрагом због утаје пореза (ФОТО)

ПАЛА МАФИЈАШКА ГРУПА: Бивши ФУДБАЛЕР европских великана УХАПШЕН са тоном дроге и милион евра у кешу

НЕОЧЕКИВАНО: Плејмејкер НАПУШТА Звезду