ЕВРОКУП: Парни ваљак се загревао 10 минута, а онда је ПРЕГАЗИО Лимож (ФОТО)

30.10.2019. 20:58
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Партизан и даље непоражен.

Кошаркаши Партизана остали су цна максималном учинку у Еврокупу пошто су остварили и пету узастопну победу у оквиру Б групе са 82:60 (16:25, 7:20, 8:20, 26:20) и тако остали једини непоражени тим у другом по снази такмичењу и то без Корија Волдена и Новице Величковића. Почетак није деловао обећавајуће пошто је домаћин брзом игром и шутем за три поена стекао двоцифрену предност, али је већ од друге четвртине одбрана Партизана потпуно заустацвила домаћина који је на крају претрпео убедљив пораз.

ДРАМА У КРАСНОДАРУ: Луда ЗАВРШНИЦА одлучила победника на мечу Локомотиве и Тофаша

ПРОМЕНА: Смена у Игокеи, Бајић поново на клупи

ЈОКИЋ ИСПАЛИО ДОНЧИЋА: Погледајте како је Србин послао Луку "по бурек" (ВИДЕО)

Сјајно је Лимож отворио утакмицу и после два минута већ имао предност 11:2 захваљујући тројкама Инверниција и Ланга. Није се домаћин ту зауставио и минут касније је стигао и до прве двоцифрене предности 15:5. Партизан који је на овом мечу био без Корија Волдена је на кратко успео да заустави Лимож, али домаћин није одустајао од своје брзе игре и у петом минуту је било 12 (22:10). До одласка на први мали одмор црно-бели су успели да спусте заостатак на девет поена. Све што што није ваљало у игри Партизана у првој четвртини, нестало је у другој деоници. Разиграо се Пејџ и постигао седам узастопних поена, а уз добру одбрану црно-белих Лимож више од три минута није постигао кош и Партизан је у 14. минуту стигао до првог вођства на мечу (27:26) захваљујући тројци Гордића. Упсео је Лимож да заустави Партизан и серијом 7-0 стигне до предности 32:26 у 16. минуту. Ипка, поново је Партизан заиграо озбиљно у одбрани и оставио домаћина на само седам поена у другој четвртини, па су на велики одмор црно-бели отишли са вођством 36:32.

Где су стали у другој деоници, изабраници Андрее Тринкијерија наставили су у трећој четвртини. Потпуно се распала игра Лиможа у тим тренуцима и француски тим је за пет минута успео да постигне свега два поена, док је тројком Јанковића Партизан први пут на мечу успео да стибгне и до двоцфирене предности 45:34 у 25. минуту. Када су једном стигли на двоцифрену раздаљину, црно-бели нису више испуштали ту предност захваљујући Пеинерсу и Мозлију, а Партизан је у последњу деоницу ушао са великих 16 поена предности (56:40).

Испоставило се да Лимож ни близу нема снаге да покуша да направи преокрет пошто су црно-бели у потпуности контролисали меч у преосталих 10 минута утакмице. Разиграни Мозли је лако купио промашаје саиграча у нападу и долазио до поена, а одбрана Партизана је и даље била на високом нивоу па је домаћин ређао промашаје, а црно-бели су до краја сачували двоцифрену предност и остали једини непоражени тим у Еврокупу.

ЛИМОЖ - ПАРТИЗАН 82:60 (16:25, 7:20, 8:20, 26:20)

ДВОРАНА: Палата спорта.

СУДИЈА: Перуђа, Рацис, Кливас.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.500.

ЛИМОЖ: Мбала, Крусол 3, Христон 11, Варнаускас, Инверници 13, Дијане, Конклин 9, Ланг 12, Буцијел 4, Муџиб, Браун, Сенфорд 8.

ПАРТИЗАН: Загорац 4, Пејџ 14, Гордић 13, Параховски, Јарамаз 8, Милетић, Бирчевић 4, Јанковић 4, Томас 16, Пеинерс 8, Мозли 11.

Погледајте како изгледа Ана Рајковић, супруга голмана репрезентације Србије Предрага Рајковића

ТО НЕ СМЕ ДА СЕ ПОНАВЉА: Навијачи Звезде љути због овог потеза Лоренца Брауна (ВИДЕО)

НОВА БУРА У СРПСКОЈ КОШАРЦИ: До када траје мандат председнику КСС?

АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Са главом Ирвинга нешто није у реду...

ПЕШИЋЕВА ИЗЈАВА ПОДИГЛА БУРУ: Кари се извинио због свега што је рекао

ГАВРИЛОВИЋ ДОБРО ПОЗНАЈЕ ХИМКИ: Сада НЕМА пријатељства, победа је ИМПЕРАТИВ (ФОТО)