ОВО ЈЕ ПРАВИ ПАРТИЗАН: Црно-бели РАЗБИЛИ Андору

KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Одлична партија.

Кошаркаши Партизана савладали су Андору (95:70) у 13. колу Еврокупа.

ПРЕПУШТАЈУ ПАРТИЗАНУ УЛОГУ ФАВОРИТА: Ипак, подсећају да су победили црно-беле у првом мечу

КОПРИВИЦА ОПРЕЗАН ПРЕД АНДОРУ: Знамо шта им је највећа снага

ОБРАДОВИЋ УПОЗОРАВА: Андора је РАЗБИЛА Хувентуд и Реал, Смајли под знаком питања

Доминација унутрашње линије црно-белих, тако се може описати прво полувреме. У уводних десет минута одличан је био Зек Лидеј, док је у наставку Матијас Лесор преузео палицу и са неколико сјајних закуцавања додатно распаљивао Пионир. Партизан је био у потпуној контроли, током свих 20 минута и није допуштао гостима да озбиљније запрете.

Еврокуп, 13. коло

Партизан – Андора 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16)

Дворана: Александар Николић

Судије: Болтаузер, Бисанг, Балак

Партизан: Куруц, Пантер 16, Вукчевић 2, Лидеј 20, Загорац 2, Аврамовић 6, Копривица 4, Дангубић, Лесор 18, Трифуновић 12, Мадар 15

Андора: Милер Мекинтајер 7, Паули 13, Љовет, Хана 17, Накић 5, Крофорд 5, Колом 2, Артега 16

У другом полувремену - иста прича. Партизан на комфорној разлици, док Андора само бљесне у неколико наврата. Минус седам је највише што је могла гостујућа екипа. За разлику од претходних мечева, црно-бели су у овом мечу успели да успоставе течнију игру у нападу, а добра одбрана је одиграна посебно на бившем играчу Коди Милер Мекинтајеру, који је меч завршио са свега седам поена и био је потпуно ван препознатљивог ритма.

Имала је Андора неколико добрих минута, средином последње деонице, када су стали у зону која је мало задавала проблема изабраницима Жељка Обрадовића, ипак отпор је стигао касно и Партизан је уписао девету победу у Еврокупу.

Лидеј је био најефикаснији са 20 пеона, пратио га је Лесор са 18. Код пораженог тима најбољи је био Хана са 17 поена.

Прилику за деби имао је и Тристан Вукчевић, а ОВДЕ погледајте како су га дочекали навијачи Партизана.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

40. минут
Победа Партизана 95:70.

37. минут
Успели су гости добром зоном мало да збуне Партизан, али Кевин Пантер својим поенима одржава предност, 86:66.

34. минут
Потпуна контрола утакмице за домаћина. Андора у великом заостатку, 76:62.

31. минут
Тројка Јама Мадара на уласку у последњу деоницу. Највећа предност Партизана, плус 18.

30. минут
Партизан и даље у вођству. 69:54.

28. минут
Сјајан напад Партизана и тројка одличног Лидеја. 61:47.

25. минут
Зек Лидеј је био прецизан са линије пенала. Партизан успева да одржи предност. 54:45.

22. минут
Пантер је искористио удвајање и одлично поделио пас Трифуновићу, коме није било тешко да погоди испод коша. 47:37.

Почело је друго полувреме.

20. минут
Готово је прво полувреме у хали Александар Николић. Партизан - Андора 45:35
17. минут
Доминира Лесор, још један офанзивни скок за бившег играча Монака. Плус девет.

14. минут
Разиграо се Матијас Лесор, Партизан повећава предност, тренутно је 30:22.

12. минут
Одлична игра у одбрани у уводних два минура наставка, 24:18.

10. минут
Партизан после уводних десет минута води 24:16.

7. минут
На први тајмаут у мечу Партизан одлази са предношћу од 18:11. Одличан улазак у дуел има Зек Лидеј, Американац је већ на седам поена.

4. мин
Одличан нападачки улазак у меч црно-белих. Лидеј је поново погодио овај пут уз фаул. 11:5 за домаће.

1. минут
Црно-бели су решили оба своја уводна напада, прво је Пантер био прецизан са линије пенала, да би и Лидеј фино положио. Тренутно је 4:2 за Партизан.