БОДОВИ ОСТАЈУ У БЕОГРАДУ: Литванци упорни, Партизан квалитетом до победе

17.11.2021. 19:39
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Четврти тријумф тима Жељка Обрадовића.

Кошаркаши Партизана савладали су литвански Лиеткабелис у петом колу А групе Еврокупа са 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17) и тако стигли до четвртог тријумфа, док су гости претрпели трећи пораз. Црно-бели су овом победом прекинули серију од два пораза.

ПОНОВО У НАЈЈАЧОЈ ЛИГИ ЕВРОПЕ: Љубимац Гробара прелази у чувени шпански клуб

ЕВРОЛИГА: Зенит на крилима сјајног Лојда сломио Албу

ПОСЛЕ ДЕВЕ ДЕЦЕНИЈЕ: Стејплс центар мења име за 700 милиона долара

Било је јасно од почетка да ће се гости, као и сви литвански тимови, много ослањати на шут за три поена који их није баш служио на старту што је Партизан искористио и константно има опредност од пет до седам поена прености. Изгледало је да ће Партизан успети да сломи отпро гостију када је у 15. минуту стигао до прве двоцифрене предности на мечу 30:20, али је уследила игра у серијама. Прво су гости везали две тројке, затим је узвратио Глас са две тројке, да би Лиеткабелис још једном погодио у низ удва шута за три, а на полувреме отишао са свега поеном заостатка 39:38.

И у наставку је Партизан углавном контзролисао меч, али су гости константно успевали да дишу црно-белима за врат захваљујући тројкама, па није тиму Жељка Обрадовића вредело ни што је поново имао двоцифрену предност. Ипак, у последњу деоницу су црно-бели ушли са шест поена вишка 66:60. Одлично је кренуо Партизан у последњу четвртину и са две тројке стигао до максималне предности 73:60, али су и даље гости успевали да запрете. Црно-бел ису имал идевет поена предности на скјор отри минута пре краја, али је Лиеткабелси успео да приђе на 80:77 и прокоцка два узастопна напада што је казњио Пантер и дефинитивно решио питање победника.

ПАРТИЗАН - ЛИЕТКАБЕЛИС 84:77 (20:14, 19:24, 27:22, 18:17)

ДВОРАНА: Штарк арена.

СУДИЈЕ: Перез, Травицки, Пицилкас.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.067.

ПАРТИЗАН: Куруц, Пантер 11, Лидеј 19, Загорац, Аврамовић 12, Копривица 12, Дангубић 2, Смаилагић 13, Милетић, Мур 2, Глас 13, Трифуновић.

ЛИЕТКАБЕЛИС: Ваициунас, Радичевић 9, Калаицакис 8, Гидраитис, Липкевичијус 7, Малдунас 8, Земаитис 12, Берзинс 12, Орелик 19, Василиаускас, Гагић 2.

Кошаркаши Партизана вечерас од 20.30 у ''Штарк арени'' дочекују екипу литванског Лиеткабелиса у оквиру петог кола А групе Еврокупа. Црно-бели су до сада остварили три победе и пораз у претходна четири кола, док је литвански тим остварио по две победе и пораза.

KK Партизан налази се у серији од два пораза. Црно-бели су прво доживели први неуспех у Еврокупу од Андоре у претходном колу, да би одмах затим доживели и први пораз у АБА лиги пошто су у вечитом дербију поражени од Црвене звезде.

Лиеткабелис са клупе предводи некадашњи играч и тренер Партизана Ненад Чанак коме ће ово после три године бити први долазак у Београд, а међу играчима су такође некадашњи партизановци Ђорђе Гагић и Никола Радичевић.

40. минут
Партизан је после мале драме у завршници ипак успео да дође до победе против Лиеткабелиса.
39. минут
Са две узастопне тројек гости су пришли на 80:77 и потпуно се вратили у меч.
38. минут
Чува Партизан предност 80:71.
34. минут
Не предају се гости који су везали две тројек и пришли на 73:66.
32. минут
Партизан серијом 7-0 на старту последње деонице долази до максималних 13 поена предности 73:60 и Ненад Чанак тражи тајм-аут.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Поново су успели црно-бели да стигну до двоцифрене предности, али су гости ипак пришли до краја деонице, 66:60.
28. минут
Црно-бели су поново успели да оду на седам поена предности 60:53.
26. минут
Имао је Партизан максималних 12 поена предности, али је Лиеткабелис направио серију 8-0 и смањио на 54:50.
24. минут
Серијом 11-2 Партизан поново стиже до довцифрене предности 50:40.
23. минут
Боље отвара Партзиабн друго полувреме и стиже до вођства 45:40.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Партизан није успео да сачува довцифрену предност, црно-бели на полувремену воде 39:38.
18. минут
У серијама играју оба тима, сада су гости везали две тројке, смањили на 36:32 и поново Обрадовић тражи тајм-аут.
17. минут
Узвратио је Глас са две узатопне тројке и Партизан поново има двоцифрену предност 36:26, а сада Чанак тражи тајм-аут.