ЕВРОКУП: Моћна Звезда ПРЕЈАКА за Немце! (ФОТО)

02.10.2018. 20:55
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Изабраници Милана Томића сјајном игром дошли до првог тријумфа.

Кошаркаши Црвене звезде победили су на отварању сезоне у Еврокупу екипу Улма резултатом 88:73 (по четвртинама 28:21, 18:22, 16:16, 26:14).

Гости су боље ушли у меч и на старту повели са 5:0, међутим, како је време одмицало, тим са Малог Калемегдана је хватао залет и средином прве четвртине стекне први пут опипљивију предност од шест поена (19:13), а затим поведе и са седам разлике (28:21).

СПЕКТАКЛ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ: Погледајте атмосферу уочи меча Звезде и Улма! (ФОТО)

ЈУРОХУПС ИЗНЕНАДИО ПРОГНОЗОМ: Ево какве су шансе Звезде, а какве Партизана у Еврокупу (ФОТО)

Почетком друге деонице Звезда је дошла до максималних девет поена, а онда је уследио велики пад у игри изабраника Милана Томића. Немачки предстевник се полако приближавао, да би у 18. минуту кошевима бившег играча Партизана Патрика Милера са линије за слободна бацања дошао и до изједначења (41:41).

Није дозволио домаћин потпуни преокрет, па је преко расположеног Билија Барона успела да сачува вођство до одласка на полувреме.

Велика озбиљност у другом полувремену донела је Звезди нову значајну предност у 26. минуту (56:48) коју је закуцавањем завршио Мајкл Оџо. Исти играч је већ у следећм нападу поентирањем из игре први пут донео Звезди двоцифрено вођство, а одмах затим Рендглан тројком повисио на рекордних 13 (61:48).

У финишу трећег периода, поновила се слична ситуација као у првом делу, када су Немци са пет везаних поена дошли поново на "минус три" (62:59). Црвено-бели су у том интервалу постигли само један кош са линије за слободна бацања, док је само Еванс постигао пет неколико секунди пре истека овог дела игре.

Серију Улма прекинуо је Мохамед Фаје тројком на почетку последњег дела игре. Убрзо затим, српски шампион појачао је ритам и поново отишао на десет поена вишка (74:64). То се испоставило недостижним за немачку екипу, па су Томићеви изабраници забележили први тријумф на отварању сезоне у Еврокупу.

До краја меча предност је само расла, а Бориша Симанић је тројком само дотукао индиспониране Немце за огромних 81:64.

Звезду је до победе предводио Били Барон са 19 поена, два мање убацио је Џо Регланд, док су са по 14 кошева меч завршили Стратос Перпероглу и Мајкл Оџо.

У пораженом саставу истакао се Ајзак Фоту са 16 поена, двоцифрени су још били: Рејнхардт (11), Еванс и Грин са по 10 кошева.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - УЛМ 88:73 (28:21, 18:22, 16:16, 26:14)

ДВОРАНА: "Александар Николић"

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

СУДИЈЕ: Микола Амбросов, Петрос Папапетру, Кармело Патернико

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд, Раданов, Човић, Перепроглу, Ненадић, Лазић, Фаје, Барон, Добрић, Симанић, Цирбес, Оџо.

УЛМ: Рајнхард, Милер, Еванс, Грин, Гинтер, Томпсон, Акпинал, Брецел, Уграј, Шилинг, Фоту, Кремер.