ЕВРОКУП: Звезда елиминисана из даљег такмичења, шокантан преокрет у Француској (ФОТО)

29.01.2019. 22:51
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Лимож стигао до прве победе.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су шансе за пласман у четвртфинале Еврокупа пошто су у Француској поражени од Лиможа. Домаћин је славио после преокрета и боље игре у последња два минута меча са 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11) и тако дошао до прве победе у Топ 16 фази Еврокупа.

Почетак меча био је веома тврд, уз бројне промашаје па је после три минута игре резултат био тек 2:2. Домаћин се брже тргао и дошао до вођства, али је брзо одговорила Звезда и стекла вођство 9:7 у петом минуту тројком Добрића. Црвено-бели су наредна два минута чували предност, да би Расел тројком донео предност Лиможу, али је Берон поенима ипак вратио минимално вођство Звезди на првом малом одмору 16:15. Гости су вођство сачували и на почетку друге деонице, али је Лимож са пет узастопних поена Хардија прешао у вођство 22:19. Тројка Човића иницирала је серију Звезде 7-0 за вођство 26:22 у 13. минуту које није дуго трајало пошт оје Лимож успео да изједначи, али је одлични Ристић поново вратио предност црвено-белима. Имала је Звезда предност до три минута пре полуврмена када је тројком Мајлса Лимож још једном дошао до вођства које је овог пута домаћин успео да сачува до полувремена на које је отишао са пет поена предности (40:35).

Оно што је недостајало Звезди у првом полувремену, црвено-бели су коначно почели да приказују у наставку меча. Чета Милана Томића почела је много боље да игра у одбрани, иако јој је било потребно четири минута да стигне до изједначења 43:43. Била је то најава квалитетније игре гостију коју је са две узастопне тројке потврдио Берон за максимално вођство Звезде 52:43 у 26. минуту. Пробао је да узврати Лимож, али су сада црвено-бели имали контролу меча у рукама и до одласка на последњи мали одмор успели да стекну двоцфирену предност 60:48.

Лимож је последњу деоницу отворио одлично са три тројке Хаурда, Мајлса и Бутијела па је Лимож смањио на 64:57 у 33. минуту и Томић је реаговао тајм-аутом. Звезда је успела да заустави налет Лиможа, али не и да врати двоцфирену предност иако су црвено-бели успевали да пронађу добра решења у нападу и у 37. минуту имали вођство 70:62. Међутим, Звезда је у наредна два минута постигла само један поена са пенала док је Лимож успео да преко Буцијела и Русела приђе на 71:70 48 секунди пре краја. Звезда није искористила напад, да би Русел донео потпуни преокрет крунисао серију Лиможа 8-0 за вођство 72:71 14 секунди пре краја, а затим је Перпероглу промашио шут за победу па су црвено-бели изгубили шансе за пролаз даље.

ЛИМОЖ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72:71 (15:16, 25:19, 8:25, 24:11)

ДВОРАНА: Дом спортова.

СУДИЈЕ: Папапетру, Ђорди, Алијага.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.000.

ЛИМОЖ: Инглиш 5, Харди 9, Росел 9, Тејлор 8, Базиле, Мајлс 13, Буцијел 13, Ларуибау, Хаурд 8, Бутијел 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Регланд 15, Човић 9, Кешељ 2, Пепрпероглу 4, Давидовац, Ненадић, Фаје 4, Берон 12, Добрић 10, Ристић 9, Симанић 3, Оџо 3.

Погледајте како изгледа најзгоднија бразилска одбојкашица Таиса.