ЕВРОКУП: Први пораз Звезде у сезони, Бреша после МИНУС 22 срушила црвено-беле (ФОТО)

24.10.2018. 22:31
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Изабраници Милана Томића испустили велику предност.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у оквиру четвртог кола Еврокупа у гостима од екипе Бреше са 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11). Црвено-бели су после фуриозних десет минута и вођства од 31:15, у наставку потпуно пали и дозволили домаћем тиму да потпуно преокрену ток меча и Звезди нанесу први пораз у овој сезони.

СРАМОТАН ЧИН! Нећете веровати на који начин су навијачи Ливерпула дочекали Звездине играче (ВИДЕО)

ЕНГЛЕЗИ У ТРАНСУ: Јовељић је ИМПРЕСИВАН! (ФОТО)

Црвено-бели су отворили меч на фантастичан начин. Кошаркаши Бреше нису имали решења за чврсту одбрану црвено-белих, пас у изабраници Милана Томића у првој деоници повели са 15:2! До краја први десет минута Зведа је наставила да гази, а резултат пред улазак у другу четвртину је гласио 15:31 у корист Звездиних кошаркаша!

Међутим, домаћи кошаркаши се нису предали! Серијом од 9:0 Бреша је ухватила прикључак и пришла на подношљивих минус девет средином друге деонице. Наставио је италијански тим са добром игром, па је после великог преокрета успео да прво полувреме реши у своју корист 39:38!

Настављена је велика борба и у трећој деоници. Звезда је поново прешла у вођство и одржавала је све до самог финиша трећег периода. Бреша је успевала да одржи прикључак, па изабраници Милана Томића никако нису успевали да преломе меч и поново оду на двоцифрену предност. Ипак, серијом грешака Бреша је понов прешла у вођство и пред последњих десет минута дошла до максималне предности - 56:50!

Кошаркаши обе екипе су првих пет минута четврте деонице били без поена, што је било заиста невероватно. Виђен је изузетно мали број поена у одлучујућој деоници, а домаћи тим је то зналачки умео да искористи меч приведе крају у своју корист.

БРЕША - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 69:61 (15:31, 24:7, 17:12, 13:11)

ДВОРАНА: Палалеонеса

СУДИЈЕ: Мозер, Сукис, Пастусијак

Бреша: Ален, Хамилтон, Церон, Абас, Лакинатана, Кароли, Мика, Беверли, Зерини, Мос, Сакети.

Црвена звезда: Регланд, Раданов, Човић, Перпероглу, Давидовац, Лазић, Фаје, Берон Ристић, Симанић, Цирбес, Оџо.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.