ЕВРОЛИГА: Звездина одбрана шупља као сир, Басконија лако против црвено-белих

02.02.2018. 22:13 23:26
Dejan Davidovac i Rodrigo Buboa
Дејан Давидовац и Родриго Бубоа / Извор: МН Press

Пораз Београђана у дуелу 21. кола елитног такмичења.

Кошаркаши Црвене звезде одиграли су једну од лошијих партија у Евролиги ове сезоне и поражени су у Виторији од Басконије резултатом 103:84. Црвено-белима је пресудила очајна одбрана у првом полувремену дуела са Баскијцима, када је тим Душана Алимпијевића примио чак 53 поена. Ништа боље српски и јадрански шампион, који је био без Антића, Фелдина и Кешеља, није бранио кош ни у наставку меча, па је други пут у сезони примио више од 100 поена у елитном такмичењу.

НИЈЕ ЗАБОРАВИО ТЕА: Боби изабрао број у Клиперсима и открио како је сазнао за трејд

ЗВЕЗДА ПОСЛАЛА СПИСАК: Против ЦСКА неће играти НАПАДАЧ!

Црвено-бели нису имали решење на почетку меча за Родрига Бубоу. Француски бек затрпао је кош Београђана у првој четвртини у којој је убацио 14 поена, од тога првих девет за домаћина. И поред тога што је некадашњи НБА ас био расположен, Звезда је држала прикључак са Басконијом у првих пет минута, када је на семафору писало 11:11.

Игра црвено-белих се међутим распала у наредних 150 секунди, када је севнула серија домаћина 11:0, коју су покренули Бубоа и Војтман. У тим тренуцима цурило је на све стране у одбрани гостију, а после тројке Уертаса Басконија је стекла максималних плус 12 у том периоду, 25:13.

Пад Звезде настављен је и на старту друге деонице. Басконија је после запажених рола Уертаса и Шенгелије стигла и до 17 поена предности, 38:21. Разиграо се тада Дилан Енис и у финишу првог полувремена одржао црвено-беле у колико-толико актуелном резултату, 46:36.

Džejson Grejndžer i Matijas Lesor
Џејсон Грејнџер и Матијас Лесор / Извор: МН Press

Црвено-бели брод је потпуно потонуо у другом делу игре. Грејнџер и Бубоа су уз асистенцију остатка тима наставили са ефикасном игром, а после три везане тројке Џенинга у последњем квартала Басконија је стигла до ћак плус 23, 90:67 у 34. минуту. Био је то крај приче у дворани у којој је Звезда знала за успехе у минулим евролигашким сезонама...

Басконија – Црвена звезда 103:84 (27:17, 26:23, 22:19, 28:25)

ДВОРАНА: Фернандо Буеса арена.

СУДИЈЕ: Борис Рижик (Украјина), Елијас Коромилас (Грчка), Серхио Силва (Португалија).

БАСКОНИЈА: Вилдоза 2, Тима 4, Војтман 6, Малманис, Уертас 7 (7ас), Бубоа 25, Џенинг 18, Диоп, Грејнџер 10 (6ас), Поаре 8 (6ск), Шенгелија 11 (7ск), Гарино 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Дангубић 10, Давидовац 10, Лазић 3, Добрић 5, Фелдин, Јанковић 2 (5бл), Рочести 9 (5ас), Омић6 (4ск, 3ас), Лесор 9, Енис 22 (4/5 за три), Јовановић 4, Бјелица 4.

Басконија - Црвена звезда 103:84

ТАБЕЛА: ЦСКА 17-4, Олимпијакос 14-7, Фенербахче 14-7, Панатинаикос 13-8, Реал 13-8, Жалгирис 13-8, Химки 12-9, Макаби 11-10, Басконија 10-11, Уникаха 8-13, Црвена звезда 8-13, Бамберг 8-13, Барселона 7-14, Валенсија 7-14, Армани 7-14, Ефес 6-15.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.