ЕВРОЛИГА: ЦСКА већ у плеј-офу, Фенер ПОЦЕПАО Армани, Недовић БЛИСТАО против Макабија (ФОТО)

22.02.2018. 21:24
KK CSKA
KK ЦСКА / Извор: Србија Данас

Армејци учврстили лидерску позицију.

Кошаркаши ЦСКА савладали су Басконију са 93:86 у 23. колу Евролиге и математички изборили пласман у плеј-оф елитног такмичења.

ПОЈАЧАЊЕ: Олимпијакос довео РЕКОРДЕРА Евролиге (ФОТО)

САЛЕ МОРАО ДА СЕЧЕ: Лешић путује у Немачку, ОВАЈ тандем остаје у Србији (ФОТОИ

Играчи Димитриса Итудиса били су углавном у заостатку током прве три четвртине, али се у одлучујућих 10 минута ушло са нерешеним резултатом, 71:71. “Армејци” су последњу четвртину почели серијом од 7:0, а након тројке Хигинса пет минута пре краја предност је била двоцифрена (83:73).

До краја меча шпански клуб није угрозио победу ЦСКА, који је предводио Клајбурн са 19 поена, два више од Серхија Родригеза, док је Кори Хигинс убацио 14 поена.

Код гостију Џејсон Грејнџер је потигао 26 поена, по 12 су додали Бубоа и Шенгеља.

Кошаркаши Фенербахчеа победили су екипу Арманија у 23. колу Евролиге резултатом 89:70. Фенеру је ово 16. победа у Евролиги и и даље заостаје два тријумфа за водећим ЦСКА. Изабраници Жељка Обрфадовића до двоцифрене предности стигли су средином друге деониице коју су ритункси одржавали и увећали до крај сусрета.

Џејсон Томпсон је био најефикаснији код победничке екипе са 15 поена (7/8 из игре), Костас Слукас је додао 13 уз шест асистенција. Јан Весели, који је имао атрактивна закуцавања, је убацио осам поена баш као и Марко Гудурић и Никола Калинић.  У Арманију је Владимир Мицов имао 19 поена, а Миндаугас Кузминскас је додао 11.

Олипмијакос је сјајно почео против Валенсије, после првих десет минута повео са 22:11, али му је дуго требало да сломи отпор гостију у Пиреју. У смирај последње деонице резултат је био 68:67, али је уследила фуриозна серија Грка 12:3 за коначних 80:70.

Фантастичан је био легендарни Васили Спанулис са 25 поена и девет асистенције, а веома запажен био је и Никола Милутинов са учинком од 15 поена и шест скокова. У редовима Валенсије најрасположенији су били Фернандо Сан Еметерио (19) и Ерик Грин (13)

Уникаха је захваљујући Немањи Недовићу савладала Макаби са 83:69 и остала у трци за пласман за пламан у плеј-оф. Српски репрезентативац је са 15 поена уз пет асистенција и три скока био најбољи у тиму из Малаге. Солидан је био и Драган Милосављевић који је имао учинак од седам поена и четири скока.

Барселона - Реал (21)

ТАБЕЛА: ЦСКА 18-5, Фенербахче 16-7, Олимпијакос 16-7, Панатинаикос 14-8, Реал 13-9, Жалгирис 13-9, Химки 13-9, Макаби 12-11, Басконија 10-13, Уникаха 10-13, Црвена звезда 9-13, Бамберг 8-14, Валенсија 8-15, Армани 7-16, Барселона 7-15, Анадолу Ефес 6-16.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.