ЕВРОЛИГА ОВО НЕ ПАМТИ: Митски преокрет Звезде - лав Пантер тројком бацио у очај Тонија Паркера и АСВЕЛ!

10.01.2020. 22:58 23:16
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Трилер утакмица у Француској припала црвено-белима.

Кошаркаши Црвене звезде направили су невероватан преокрет у мечу 18. кола Евролиге и савладали у гостима АСВЕЛ резултатом 83:80. Црвено-бнели су губили 21 поен разлике у финишу првог полувремена после најгорег полувремена у елитном такмичењу, да би у наставку меча одиграли кошарку као да су на полувремену стигле звезде из НБА лиге и обукле дрес српске екипе.

Драма је решена убитачном тројком Кевина Пантера, 1,9 секунди пре последњег звука сирене за коначних 83:80! И све то пред очима власника француског тима, славног плеја Тонија Паркера за четврту узастопну победу првака Јадрана и Србије. Хероји су били Пантер и Владимир Штимац који је убацио 21 поен без промашаја из игре, 8/8 за два, 1/1 за три.

ДЕЛИЈЕ ЋЕ БИТИ ОДУШЕВЉЕНЕ: Цене карата за наставак Евролиге никад повољније!

ПОТПИСАО: Доскорашњи крилни центар Црвене звезде прешао у ФМП

ЗА ЊЕГА НЕМА ВИШЕ МЕСТА НА МАРАКАНИ: Генерални директор Звезде о ПЛАНОВИМА у Европи и прелазном року!

Црвено-бели су очајно започели утакмицу у Француској. Одбрана није постојала, па је тим Драгана Шакоте примио чак 30 поена за уводних 10 минута. Већ после минут и по је било 9:0 за домаћина, а на крилима Лајтија (седам поена) АСВЕЛ је стекао двоцифрену предност већ после 140 секунди, 12:1.

У одбрани је дувала промаја на све стране, док је у нападу заустављен Лоренцо Браун, па је предност домаћина константно расла. Звезда је у последњем минуту прве деонице имала чак минус 19 (30:11), уз чак шест изгубљених лопти.

Једини који је давао знаке живота у екипи црвено-белих био је Владимир Штимац. Борбени центар је почетком другог квартала стигао до 11 поена, али није било никога да га прати. Имао је АСВЕЛ и плус 21 крајем првог полувремена, а онда је у другом делу игре на терен изашла потпуно нова Црвена звезда.

Разгоропадили су се Београђани, добили трећу четвртину резултатом 34:16! Сјајном Штимцу придружили су се Давидовац, Добрић и Пантер који је у финишу ове деонице пвезао пет поена и Звезда се приближила на "нестварних" 65:64.

Меч је практично био на почетку, али је проблем што је Звезда у трећем кварталу остала и без Лоренца Брауна који је стао на ногу противничком играчу и морао да напусти паркет. Срећом по црвено-беле, амерички плеј се вратио за тренутке одлуке. После закуцавања Јовановића, Београђани су изједначили (66:66) у 32. минуту.

После пеона одличног Пантера са линије слободних бацања гости су први пут повели средином последнег периода, 72:74. Амерички бек који је недавно стигао из Олимпијакоса убацио је затим двојку преко руке за 76:73 за црвено-беле. Штимац је онда погодио тројку за 79:73.

Промашена слободна бацања Гиста и једно Брауна вратили су у живот домаћина после тројке Ломаша, 80:78 за Звезду на 37 секунди до краја. Пантер је затим изгубио лопту, што је казнио Лајти, 80:80 15 секунди до последњег звука сирене.

Последњи напад је решио Пантер убитачном тројком, а покупшај домаћина да изједначи блокирао је, уз пантера, јунак меча Штимац који није промашио на врелом гостовању из игре - 8/8 за два, 1/1 за три.

АСВЕЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 80:83 (30:13, 19:17, 16:34, 15:19)

ДВОРАНА: Астробал.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.560.

СУДИЈЕ: Карлос Перуга, Серхио Силва, Гитис Вилијус.

АСВЕЛ: Тејлор 5, Џекири 6, Кахуди 5, Маледон 13, Ломаш 14, Галиу, Ноа 3, Жан-Чарлс 6, Дио, Лајти 11, Стразел, Пејн 17.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић, Пантер 18 (5/6 за два, 2/3 за три), Браун 13 (7ас), Давидовац 9, Лазић 1, Берон 5, Добрић 6, Гист 2, Јагодић-Куриџа 2, Симанић, Јовановић 6, Штимац 21 (8/8 за два, 1/1 за три).