ЕВРОЛИГА: Алба изненадила Барселону, преокрет Виртуса против Олимпијакоса

19.12.2023. 23:02
Filip Petrušev i Ognjen Dobrić
Филип Петрушев и Огњен Добрић / Извор: Фото: Еуролеагуе

Макаби бољи од Басконије.

На преостале три утакмице вечерашњег програма 15. кола Евролиге домаћини су остварили све три победе. Макаби је савладао Басконију 89:81, Алба је направила изненађење и победила Барселону са 74:70, док је Виртус успео да направи преокрет и буде бољи од Олимпијакоса 69:67 упркос двоцифреном заостатку на полувремену.

ТЕОДОСИЋА НИСУ ПОРЕМЕТИЛЕ ПРИЧЕ О ОДЛАСЦИМА И ДОЛАСЦИМА: Изашао пред новинаре и без задршке говориоMiloÅ¡ Teodosić

СФЕРОПУЛОС НАЈАВИО: Још један играч одлази из Звезде (ФОТО)Joanis Sferopulos

СФЕРОПУЛОС НАЈАВИО: Још један играч одлази из Звезде (ФОТО)

БРУТАЛНО ПРЕБИЈАЊЕ НАВИЈАЧА ПАРТИЗАНА: Погледаје како Шпанци "пендрече" Гробаре (ВИДЕО)Tuča policije i Grobara u Valensiji

Кошаркашки Албе побринули су се за изненађење вечери пошто су савладали Барселоун и нанели други узастопни пораз Каталонцима. После релативно изједначеног првог полувремена после којег је Барселона стекла три поена предности, Албатроси су успели да одиграју добру трећу четвртину и у њој стекну четири поена, да би током последње деонице стигли и до двоцифрене предности која им је била довољна да стигну до изненађујућег тријумфа. Мет Томас са 13 и Јоханес Тиман са 12 поена су предводили Албу, док је у Барселони једини двоцифрени са 15 поена био Николас Лапровитола.

Олимпијакос је у Болоњи имао практично све у својим рукама. Пирејци су против Виртуса водили 40:28 после првих 20 минута игре, али се домаћин тргао у наставку захваљујући између осталих и Огнејну Добрићу који је дао две тројке и Виртус је започео тотални преокрет. Стига оје Виртуси  до вођства, а у самој завршници је Вокап имао шут за победу Олимпиакоса, али није био прецизан. Кординије је са 13 поена био најефикаснији у Виртусу, поен мање постигао је Белинели, а Огњен Добрић је додао 10 поена уз два скока и украдену лопту. У Олимпијакос је Ларенцакис постигао 13, Фал 12 поена, Никола Милутинов је имао 10 поена уз 11 скокова, док је Филип Петрушев постигао четири поена уз исто толико скокова.

Басконије се против Макабија држала у првом полувремену после којег је имала два поена предности, али је Понос Израела у других 20 минута био бољи ривал, посебно у последњој деоници и так остигао до победе. Веб и Небо су предводили Макаби са по 17 поена, а Небо је додао и 11 скокова. Хаурд је у Басконији постигао 19 поена, Вања Маринковић је додао 16 уз три скока и две украдене лопте, док је Седекерскис постигао 15 поена уз 11 скокова.