ЕВРОЛИГА: Алба одржала ЧАС КОШАРКЕ Радоњићу! Слукас У ПОСЛЕДЊИМ СЕКУНДАМА срушио Реал (ВИДЕО)

19.10.2022. 22:46
Alba
Алба / Извор: Фото: Еуролеагуе

Треће коло елитног такмичења...

Кошаркаши Албе имају стопостотан учинак у новој сезони Евролиге. У сусрету трећег кола елитног такмичења савладали су пред својим навијачима екипу Панатинаикоса са 94:65 (17:9, 26:24, 21:12, 30:20).

ПРЕУЗМИ 2.000 РСД И САСТАВИ ТИКЕТ - Меридиан ти доноси највеће квоте на Ливерпул, Челси, Јунајтед, Њукасл…

ЗВЕЗДА ПАЛА У ШПАНИЈИ: Хауард СРУШИО црвено-беле!

ДЕЛИЈЕ РАЗОЧАРАНЕ ПОСЛЕ ПОРАЗА: Изгубили веру пред крај, не могу а да не помену Партизан (ФОТО)

Немачки клуб тако има 3/3 после три рунде такмичења, а ове вечери ниједног момента победа над грчким представником није долазила у питање.

Са друге стране, тим Дејана Радоњића је још једном подбацио, сада имају победу и два пораза.

Прву четвртину решили су кошаркаши из Берлина у своју корист са осам поена разлике, да би на полувремену имали предност од 12 поена, 45:33.

Предност је у наставку меча само расла, средином треће четвртине било је 25, тачније 60:35, да би у два наврата Алба имача и више од 30 поена разлике.

Најефикаснији у екипи победника били су Лук Сикма са 16, односно Тамир Блат са 15 поена, Јани Венцел је додао десет.

У тиму Панатинаикоса, Маријус Григонис је постигао 14, а Ендрју Ендрјуз поен мање.

У трећем вечерашњем мечу, екипа Олимпијакоса успела је да савлада Реал Мадрид резултатом 89:87 након веома напете завршнице.

Јунак тима из Пиреја био је Костас Слукас, који је на три секунде пре краја меча постига кош за тријумф.

Публика у Мадриду имала је прилику да види изједначену, тесну битку, која је решена у самом финишу.

Током читавог дуела екипе су се смењивале у вођству, а ниједан од тимова није успевао да стигне до двоцифрене предности.

Турбулентна је била и завршница, Реал је на два минута пре краја имао 4, али је Олимпијакос преко тројке Ларенцакиса и поена после продора Слукаса, преокренуо.

Боломбој је био половичан убрзо са линије за слободна бацања, док је Љуљ на другој страни био непогрешив.

Хладан као шприцер био је Слукас, да би Љуљ после продора донео ново изједначење домаћима.

Имао је Оли напад за победу, а на три секунде до краја, Слукас је мајсторски прво навукао Тавареса на финту, а онда рутински убацио лопту у кош – за велики тријумф.

Реал је до продужетка могао да дође, али је Таварес из окрета погодио само обруч, те је Реалов скор сада 1-2. Олимпијакос је остао максималан (3-0).

Најбољи у победничкој екипи био је Саша Везенков са 23 поена и 11 скокова. Слукас је додао 14, уз седам асистенција, Боломбој је убацио 11, а Мекисик 10 поена.

Код Реала најефикаснији је био Џанан Муса са 17 поена, Серхио Љуљ је имао 14, као и Таварес, који је уз то имао и пет скокова.