ЕВРОЛИГА: Алба савладала Обрадовићев Монако, Барса после продужетка боља од Уникса

22.12.2021. 23:30
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече у елитном такмичењу.

Кошаркаши Албе савладали су Монако у Берлину резултатом 92:84 у 17. колу Евролиге.

ЗВЕЗДА ОШТЕЋЕНА ПРОТИВ ЕФЕСА: Судије поништиле тројку и директно утицале на резултат (ФОТО)

СРЕЋАН САМ ЗБОГ ПОБЕДЕ НАД ЗВЕЗДОМ: Играли су фантастично, Калинић је НЕВЕРОВАТАН лидер

РАДОЊИЋ ЖАЛИ ЗА ПРОКОЦКАНОМ ПОБЕДОМ: Дали смо им бацања за тријумф

Екипа Саше Обрадовића је у првој четвртини имала  8, али већ до краја првог полувремена разлика је била 10 у корист домаћег тима.

Бундеслигаш је ту разлику у наставку увећао до 13 поена, да би у завршници одолео налету Монака на челу са Мајком Џејмсом.

Управо је поменути Американац је био најефикаснији играч меча са 25 поена и осам асистенција, док је Донатас Монтејунас имао 23.

Међутим, у победничком табору било је више расположених играча, а предњачили су Бен Ламерс са 18, Маркус Ериксон је додао 15, а Маодо Ло 12 поена.

У последњем мечу вечерашњег програма Барселона је на свом паркету савладала Уникс после продужетка резултатом 111:109.

Најефикаснији у победничком саставу био је Никола Миротић са 28 поена, Кајл Кјуриц је додао 24, а Рокас Јокубаитис 15.

Уникс је предводио Лоренцо Браун са 27 поена, седам ухваћених лопти и девет асистенција. Џон Брану је убацио 21, док је Ајзеа Кенан меч завршиио са 20 поена.