ЕВРОЛИГА: Ефес и Уникс СИЛНИ у гостима (ФОТО)

22.12.2016. 21:48
Brendon Anadolu Efes
Брендон Анадолу Ефес

У Истанбулу и Каунасу домаћини пали после преокрета, Бамберг лако са Атињанима.

У 14.колу Евролиге на програму су биле четири утакмице. Први дуел је био истанбулски градски дерби, Галатасарај – Ефес Пилсен, који је припао „пиварима“ (76:86).

Био је то меч са два различита полувремена, први део је припао домаћину, који је после 20 минута игре имао „плус шест“ (44:38), да би гости у трећем периоду преокренули ситуацију у своју корист. У четвртој четвртини тим Ефеса је додао још јачи гас и на крају рутински, убедљиво славио.

ЧУДО НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Делије урадиле нешто НЕВЕРОВАТНО, што ОДАВНО нису

Незаустављиви су били Брендон (19 поена, 9-3 за три) и Браун (16 поена, 7 скокова).

У пораженом тиму се поново нашло Звездино несуђено појачање Дион Томпсон, који је постигао пет поена уз шест скокова, а домаћину нису помогле добре партије Шилба (21 поен, 8 скокова, 5 асистенција) и „дабл-дабл“ Тајса (15 поена и 13 скокова).

ЛУДО: Симоновић закуцао и дигао ноге до обруча за ЗЕМЉОТРЕС у "Пиониру" (ВИДЕО)

У дуелу Жалгириса и Уникса вођена је жестока, изједначена борба, прва четвртина протекла је у знаку гостију из Казања, да би се у другој пробудио домаћин, па се на одмор отишло код резултата 46:43.

У наставку је домаћин заиграо ангажованије и на крају треће деонице побегао на 69:58, али нису се Руси предавали, ухватили су прикључак и до краја сусрета се водила беспоштенда борба. Литванци су дуго чували залиху од четири, пет поена предности, али су гости у финишу направили преокрет (72:75, 36.минут, 78:82, 38.минут) и на крају славили (80:88)

Код победника предњачио је Паракоуски са 24 поена и четири скока, а у пораженој екипи Јанкунас са 21 поеном и пет скокова.

ЗАЛЕПИО КРАЉА: Погледајте КАКО ЈЕ Јовић закуцао Мадриђане (ВИДЕО)

У току је меч Бросе – Олимпијакос, домаћин је све време повећавао вођство и на крају убедљиво славио са 82:68. У тиму Олимпијакоса наш Никола Милутинов за 7,39 минута није забележио ниједан поен, шутирао је 2-0 за два поена и уписао само један скок.  Бросе у је био најефикаснији у екипи из Бамберга са постигнутих 20 поенаи укњижио је по два скока и асистенције. Утиму из Пиреја Спанулис је убацио 15 поена, уз четири асистенције а Папаниколау 11, уз осам скокова.

Барселона – Милано у 21.00

ТАБЕЛА: ЦСКА 12-1, Басконија 9-4, Реал 9-5, Олимпијакос 9-5, Панатинаикос 8-5, Фенербахче 8-5, Дарушафака 7-6, Ефес 7-7, Црвена звезда 6-8, Макаби 5-8, Барселона 5-8, Уникс 5-9, Жалгирис 5-9, Бросе 5-9, Милано 4-9, Галатасарај 4-10.