ЕВРОЛИГА: Асвел тројкама уништио ПАО, Армани убедљив против Албе

01.12.2020. 23:01
KK Armani
KK Армани / Извор: Фото: Printscreen/Twitter/ YarısahaBasket

Одиграна два одложћена меча теећег и шестог кола.

Вечерас су одиграна два меча Евролиге, а ради се о одложеним утакмицама трећег кола између Асвела и Панатинаикоса и шесте рунде у којој су играли Армани и Алба, а домаћини су у оба меча остварили убедљиве победе.

Кладите се на Лигу шампиона уз НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ

ОДЛУЧИЛИ: АБА лига утврдила нове термине одложених утакмица

ОТКРИВЕНО ЈЕ: Сакраменто из овог разлога није хтео да задржи Богдана

Асвел је у Лиону потпуно потпуно разбио Панатинаикос, а домаћин на томе може да захвали фантастичном шуту за три поена пошто је погодио 17 тројки из 24 поикушаја, односно невероватних 70 одсто. Прва четвртина није наговештавала такав развој ситуације пошто је домаћин водио 20:17, али се Асвел разгоропадио у наставку. Панатинаиксо је на полувремену имао минус од 14 поена (44:30), а та разлика је у наставку само расла па је победник био решен одавно пре последњег звука сирене. Давид Лајти је са 19 поена био најефикаснији у Асвелу, док су по 16 постигли Вилијам Хауард и Норис Кол. Код Панатинаикоса је 14 постигао Јоргос Папајанис, а 12 Константинос Митоглу. Немања Недовић је постигао 10 поена, али је промашио свих седам покушаја за три.

Армани је, као и Асвел, остварио убедљиву победу против Албе у утакмици коју је домачин контролисао од почетка. После првих 10 минута Армани је водио 19:13, да би у другој четвртини преломио меч пошто је тај период игре добио са 23:9. Већ тада је било јасно да Алба неће моћи да избегне пораз, а домаћин је мрино меч привео крају. Најбољи у Арманију био је са 14 поена бивши играч Црвене звезде Кевин Пантер, а по 12 су додали Серхио Родригез и Зек Лидеј, док је Владимир Мицов постигао пет. Код Албе су Маодо Ло и Пејтон Сива постигли по 11 поена и бли су и једини двоцифрени у редовима гостију.

Погледајте како изгледа Катрина Мариа, позната навијачица Манчестер јунајтеда.