ЕВРОЛИГА: Атаман не може против ''svojih'', Ефес савладао Панатинаикос

05.12.2023. 21:29
Ergin Ataman
Ергин Атаман / Извор: МН Press

Митоглу промашио тројку за продужетак.

Кошаркаши Ефеса савладали су у првом мечу 12. кола Панатинаикос који са клупе предводи њихов некадашњи тренер Ергин Атаман са 71:68 после неизвесне завршнице, иако је домаћин ову утакмицу одиграо знатно ослабљен због повреда бројних играча.

ДОВОДИМО И ПЛЕЈА! Остоја Мијаиловић распалио машту ГорбараOstoja Mijailović, Željko Obradović

ДОВОДИМО И ПЛЕЈА! Остоја Мијаиловић распалио машту Горбара

БРАЗИЛЦИ ОДЛУЧИЛИ: Јаго играч године! (ФОТО)Jago dos Santos

БРАЗИЛЦИ ОДЛУЧИЛИ: Јаго играч године! (ФОТО)

А УШАО ЈЕ У СТРАШНУ ФОРМУ: Повредио се Радуљица, следи дужа паузаMiroslav Raduljica

А УШАО ЈЕ У СТРАШНУ ФОРМУ: Повредио се Радуљица, следи дужа пауза

Ефес је одлично отворио меч и већ у првој деоници стигао до двоцифрене предности, да би на крају деонице водио 23:15. Предност је Ефес успео да сачува до полувремена, док се Панатинаикос мучио са процентом шута из игре, а домаћин је водио на великом одмору 37:31. У наставку су гости успели да се примакну и уведу меч у неизвесну завршницу, да би Нан погодио тројку за вођство Зелених 68:65. Међутим, Тајрик Џонс је погодио за два и смањио на 68:67, да би затим Ларкин погодио сва три бацања за вођоство Ефеса 70:68 49 секунди пре краја. Слукасов покушај за изједначење је био изблокиран пола минута пре краја, да би Даријус Томнпсон погодио једно од два бацања за оверу победе Ефеса пошто је Митоглу промашио шут за продужетак.

Тајрик Џонс предводио је Ефеса са 21 поеном и 14 скокова, док је поен мање постигао Шејн Ларкин. Кендрик Нан и Матијас Лесор били су најефикаснији у Панатинаикосу са по 13 поебна.