ЕВРОЛИГА: Барса поражена од великог РИВАЛА, ни одлични Милутинов није спречио БРУКУ у Пиреју (ВИДЕО)

14.01.2020. 22:12
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Светислав Пешић је био немоћан.

Последње две утакмице првог дана 19. кола Евролиге одигране су у Пиреју и Тел Авиву. Велико изненађење у Грчкој приредили су кошаркаши Албе који су савладали Олимпијакос, док је у Израелу Макаби у великом дербију славио против Барселоне.

ЕВРОЛИГА: Жељку СВАНУЛО, ЦСКА славио у дербију, један тим се осамио на врху табеле (ВИДЕО)

СТИГАО ОДГОВОР ИЗ ХРВАТСКЕ: Ово се неће ДОПАСТИ Звезди! Ево како изгледа НАЈНОВИЈА одлука АБА лиге!

СКАНДАЛ: ПРЕКИНУТО кошаркашко првенство у комшилуку!

Екипа Албе савладала је Олимпијакос на гостовању резултатом 93:86 (19:22, 31:20, 18:29, 25:15). Немци су тако направили велико изненађење, а Грци су тако на дебију повратника Јоргоса Барцокаса на клупи направили велики корак уназад у борби за пласман у плеј-оф.

Током прве четвртине Олимпијакос је константно био у вођству, а максимална разлика је била шест поена, међутим гости из Берлина су до краја успели да је преполове. У дургој деоници је виђена права рапсодија немачког тима који је дошао до прекрета и на паузу је отишао са плус осам (50:42). Ипак, Грци су у трећој четвртини узвратили истом мером, па је на семафору пред последњих десет минута писало 71:68 за домаћи састав. У последњој четвртини Алба је успела да дође до вођства које није испуштала до самог краја, иако је Олимпијакос пола минута пре краја дошао на поен заостатка црвено-бели нису имали снаге за потпуни преокрет.

Најзаслужнији за победу Албе био је Маркус Ериксон који је затрпао кош Олимпијакоса са 22 поена, док су у домаћем тиму бољи од осталих били Никола Милутинов и Јоргос Принтезис са по 15 поена. Српски репрезентативац је осим тога уписао и шест скокова, две украдене лопте и једну асистенцију.

У великом европском дербију екипа Макабија је на свом паркету поразила Барселону са 92:85 (20:27, 28:14, 17:16, 27:28).

После прве четвртине која је у потпуности припала Каталонцима које са клупе предводи Светислав Пешић, у другој је на паркету виђена скроз другачија слика. Понос Израела је одиграо фантастичних десет минута и на полувреме је отишао са предношћу од 48:41. После нешто бољег старта другог полувремена, Барселона је дошла до вођства, али је онда уследила немилосрдна серија Макабија од 13:2 и домаћи тим се поново одлепио. Последњи трзај Барселоне је виђен почетком четврте четвртине када су Каталонци у року од два минута везали три тројке и са -12 пришли на само три поена заостатка, али се тада поново разиграла екипа Макабија и одбила напад гостију. До краја меча су изабраници Јаниса Сферопулоса успели без већих проблема да приведу меч крају.

Најзаслужнији за победу Макабија били су Тајлер Дорси са 19 и Скоти Вилбекин са 18 поена, а у пораженом саставу је на висини задатка био само Никола Миротић који је убацио 22.

Панатинаикос - Бајерн (20)

Погледајте како изгледају хостесе на аутомото тркама.

ШАКОТА САОПШТИО ЛОШУ ВЕСТ ПРЕД ЖАЛГИРИС: Звезда без још једног важног играча против Литванаца (ВИДЕО)

МЕКГРЕГОР ПОЧЕО СА ПРОВОКАЦИЈАМА: Американцу се ово никако неће свидети

ШТА ЈЕ ТИМЕ МИСЛИО? Бивши играч Партизана у једној реченици ПЕЦНУО Звезду!

СКАНДАЛ: Играч који је упамтио Србе СУСПЕНДОВАН због ДОПИНГА!

ЕП У МАЂАРСКОЈ: Делфини се ОСВЕТИЛИ Русима! Шампиони ПОБЕДОМ кренули по пето ЗЛАТО!