ЕВРОЛИГА: Барселона без Пешића није издржала против Фенера, Калатес у последњој секунди срушио ЦСКА (ФОТО)

15.03.2019. 22:41
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Комплетирано 26. коло.

Комплетирано је 26. коло Евролиге, а много узбуђебња виђено је у Истанбулу и Москви. Фенербахеч је успео да савлада Барселону у мечу у којем је Светислав Pewšić искључен већ у првом минуту меча пошто се бунио због недосуђеног фаула над Јаком Блажичем. Упркос његовом изостанку Барселобна је водила већи део утакмице, имала у једном тренутку и 13 поена предности, али то није било довољно Блауграни. Разиграо се Костас Слукас који је тројке шутирао без промашаја 5/5 и Фенербахче је ипак успео да стигне и престигне госте. Слукас је био најбољи у Фенербахчеу са дабл-дабл учинком од 22 поена и 11 скокова, док је Али Мухамед постигао 19. Барселону је предводио Јака Блажич са 15 поена, а по 12 су постигли Крис Синглтон и Анте Томић.

Панатинаиксо је направио велико изненађење и савладао ЦСКА усред Москве захваљујући тројци Ника Калатеса у последњој секунди меча. Атињани су дефинитивно подигли форму пошто у Москви стигли до четврте узастопне победе после периода лоших игара. Дешон Томас је био најефикаснији са 12 поена код Атињана док су Калатес и Гист додали по 11. У редовима Московљана смао су двојица играча била двоцифрена - Серхио Родригез постигао је 23 поена, а Кори Хигинс 14.

У најмање занимљивом мечу вечери Басконија је убедљиво савладала Будућност у Шпанији. Гости из Подгорице држали су се добро до полувремена на које су отишли са пет поена мањка 39:34, али се све распало у другом полувремену. Домаћин је све дилеме око победника решио у трећој четвртини коју је добио са 10 поена предности, па је у последњих 10 минута само одрадио посао за нову победу. Патрисио Гарино постигао је 16, а Марселињо Уертас 13 поена. Јеидни расположени у редовима Будућности били су Норис Кол са 17 и Ерл Кларк са 13 постигнутих поена.

Басконија – Будућност 82:62

ТАБЕЛА: Фенербахче 22-4, Реал Мадрид 20-6, ЦСКА 20-6, Анадолу Ефес 17-9, Барселона 15-11, Армани 14-12, Басконија 14-12, Олимпијакос 13-13, Панатинаикос 13-13, Макаби 12-14, Бајерн 12-14, Жалгирис 11-15, Химки 9-17, Гран Канарија 7-19, Будућност 6-20, Дарушафака 3-23.

Можете и да погледате како изгледа девојка тенисера Ласла Ђереа и ћерка кошаркашког тренера Михаила Павићевића, Тамара.