ЕВРОЛИГА: Барселона се ПОКЛОНИЛА Мицићу! Ефесу припала ДРАМА (ВИДЕО)

22.12.2020. 20:35
Šejn Larkin i Vasilije Micić
Шејн Ларкин и Василије Мицић / Извор: МН Press

На програму 16. коло.

Кошаркаши Ефеса остварили су велику победу у 16. колу Евролиге, савладавши у "Синан Ерден арени" Барселону резултатом 86:79 (18:24, 25:19, 25:11,18:25).

ЕВРОЛИГА: Звезда ПАЛА у Санкт Петербургу, Кеј Си Риверс без МИЛОСТИ према бившем клубу

ГОРИ ТВИТЕР: Звездаши БЕШЊИ него икада! Ево шта су рекли после ДЕБАКЛА у Русији

ПАСКВАЛ КРАТАК ПОСЛЕ ПОБЕДЕ: Није ХТЕО да "ДОСИЛИ" Звездину рану

Мало ко је претпостављао да ће турски тим, после серије лоших резултата, изненадити фаворизоване Каталонце, којима је ово био други узастопни неуспех, а пети од старта нове евролигашке сезоне.

Са друге стране, Ефес је стигао до осмог лигашког тријумфа, уз исти број пораза, а за вечерашњи може највише да захвали тандему Шејн Ларкин-Василије Мицић који су заједно постигли 40 кошева.

Ларкин је био најефикаснији са 23 поена, док је српски репрезентативац меч завршио са 17 поена, 3 скока и 5 асистенција, за 32 минута проведена у игри.

Није, ипак, слутило, на овакав епилог. Барселона је силовито кренула и већ после прве четвртине имала двоцифрену предност (10:20, 14:24), али су се Пивари консолидовали и до краја полувремена успели да ухвате прикључак.

Хоће ли се Арсенал подићи бар у Лига купу? Вечерас (21.00) у овом такмичењу Тобџије чекају Манчестер Сити и надају се да бар мало покрију очајно стање у Премијер лиги. Квота на кеца је 5,10, икс је 3,70, а двојка 1,70. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Арсенал – Манчестер Сити.

Потпуни резултатски преокрет настао је у трећој деоници, када је Ефес серијом 10:0 стигао до предности од 55:45, а нешто касније и до највећег вођства на утакмици 18 (68:50).

Покушали су гости да се врате, у последњој четвртини пришли на четири поена заостатка (79:75), али то је било све. Домаћи су задржали стечену предност и на крају уписали нови тријумф.

Осим Мицића и Ларкина, у победничком тиму, блистали су Симон са 16 и Данстон са 12 поена. Код Барселоне, уз најбољег Миротића који је дуел завршио са 18 кошева, истакли су се Калатес са три мање и Хиигнс са 14 поена.