ЕВРОЛИГА: Барселона вратила брејк, Армејци почистили ослабљени Фенербахче (ФОТО)

28.04.2021. 21:45
KK Barselona
KK Барселона / Извор: Профимедиа

Фуриозна трећа четвртина ЦСКА.

Кошаркаши Барселона успели су да се реванширају Зениту и у Русији остваре тријумф 78:70 вративши тако брејк за вођство од 2:1 у серији која се игра на три победе. Блауграна ће прилику да се пласира на фајнал фор имати у петак 30. априла такође у Санкт Петербургу. На фајнал фор се већ пласирао ЦСКА који је славио у Истанбулу против ослабљеног Фенербахчеа са 85:68 и тако са максималних 3:0 завршио четвртфиналну серију.

СРБИЈА ДОБИЛА ПРОТИВНИКЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Од Европљана момци са Балтика у нашој групи

АБА ЛИГА ПРОГЛАСИЛА НАЈБОЉЕГ ИГРАЧА: Србин скупио све три титуле - МВП, први стрелац и најбољи млади кошаркаш

СРПСКИ КОЛОРАДО: У Америци због Јокића пишу ЋИРИЛИЦОМ

Као и у прве две утакмице, поново је Зенит показао да ће Барселона морати добро да се помучи за тријумф. У равноправном првом полувремену је Барселона ипак успела да обезбеди поен предности на великом одмору 34:33, да би у трећој деоници стигли и до двоцифрене предности 52:42. Домаћин је успео да се врати у игру, али је Барселона средином последње четвртине стигла до осам поена вођства и дефинитивно преломила меч у своју корист. Госте је предводио Брендон Дејвис са 22 поена, док је Кори Хигинс постигао 16. Били Берон је са 19 поена био најефикаснији у Зениту, а пратио га је Појтрес са 14 поена.

Ослабљени Фенербахче дао је све од себе у серији против ЦСКА, али  је Армија једноставно била прејака, посебно што селектор Србије Игор Кокошков ни на овом мечу није могао да буде на клупи тима из Истанбула, мада је Јан Весели заиграо иако је био под знаком питања. Фенер је био на висини задатка само у првој четвртини коју је добио 24:17, а онда је ЦСКА додао гас. До полувремена је руски тим дошао до предности 44:39, да би трећу четвртину започео са 14:0 и ту је меч био решен. До краја је Армија само одрађивала посао и остварила лаку победу. Вил Клајбурн је са 34 поена био најбољи играч меча, а 22 је додао Ифе Лундберг. Нандо Де Коло био је најефикаснији у Фенербахчеу са 22 поена, а само је још Марко Гудурић са 10 поена био двоцифрен.