ЕВРОЛИГА: Брутални ЦСКА демолирао Ефес са +35! Дабл-дабл Милутинова, пукла СТОТКА! Нови УДАРАЦ за Кокошкова (ВИДЕО)

15.12.2020. 20:03
Nikola Milutinov
Никола Милутинов / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

Кошаркаши ЦСКА убедљиво су савладали Ефес у 14. колу Евролиге резултатом 100:65 (20:13, 27:21, 27:15, 26:16) и уписали 11. победу у сезони.

ДЕРБИ ЗАЧЕЉА У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Бахчешехир разбио Венецију (ФОТО)

ПОТПУНО НЕОЧЕКИВАНО: Несуђено Звездино појачање ЗАВРШИЛО на Блиском истоку!

РАДАНОВ УШАО У РАСПРАВУ НА ИНСТАГРАМУ: Звездин бек одговорио навијачу, пост лајковао и Никола Калинић (ФОТО)

Партизан је обезбедио ТОП 16 Еврокупа, а сада се бори за што бољи пласман и лакши распоред у наставку. Вечерас (20.45) гостује Буржу који га је „уништио“ у Београду и практично сменио Владу Шћепановића. Квота на двојку је 2,30. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Бурж – Партизан.

Армејци су од старта наметнули свој ритам, а о доминацији на паркету говори чињеница да су све четвтине решили у своју корист, од шест до 10 поена разлике.

Нису изабраници Ергина Атамана личили на тим, па су после Валенсије, оставили бодове и у Москви. Иако Мајк Џејмс није имао свој дан (постигао само 10 поена), остали играчи ЦСКА су се потрудили да у свему надвисе очајне госте.

Најефикаснији у победничком саставу био је Вил Клајбурн са 22 поена, Хилард је додао 16, а осим Џејмса, двоцифрен је био и српски центар Никола Милутинов. За 24 минута у игри, постигао је 12 кошева, уз непогрешив шут из игре (6/6) и сјајних 10 скокова.

Ни 14 поена Васе Мицића (3/9 за два, 1/3 за три, 5/8 слободна бацања) нису помогла гостима из Истанбула. Расположен је био само још Данстон, који је убацио 13 кошева, док је двоцифрен био и Бубоа са 10 поена.

Фенербахче тоне све дубље! Изабраници Игора Кокошкова доживели су нови "шамар" на свом паркету, од Олимпије из Милана 71:79! Био је то шести пораз, у последњих седам евролигашким мечева за бившег Шампиона Европе, док су гости уписали трећи тријумф у претходна четири гостовања.

Ниједног тренутка победник није долазио у питање. Већ до полувремена, Италијани су дошли до двоцифрене предности (40:30), а на крају треће четвртине и до највећег вођства у мечу 20 (68:48). Све што је Фенер успео, било је да спречи катастрофу, што је у последњој деоници и урадио.

Милано је до победе водио Зек Лидеј са 15 поена, два мање постигао је бивши играч Звезде Кевин Пантер, док су по 10 кошева постигли Ђиђи Датоме и Шилдс.

Код Фенера, Дешон Пјер је био најефикаснији са 16 поена, Бартел је дао 13, Де Коло 12, а некадашњи ас Партизана Лео Вестерман 10 кошева.

Жалгирис је после серије од шест везаних пораза, декласирао Басконију 90:73 и уписао други узастопни тријумф. Чак петорица играча из домаћег тима, завршили су меч двоцифреним учинком. Предњачио је Милакнис са 15 поена, два мање додао је Лекавичијус, Ловрењ је постигао 12, а Хејс и Григонис по 11 кошева. У шпанској екипи, Фал је постигао 14, Петерс 12, док су Драгић и Вилдоза утакмицу завршили са по 10 поена.