ЕВРОЛИГА: Брутални Мицић СРУШИО Жалгирис! Ново ЧУДО Ларкина, ово до сад није ВИЂЕНО (ВИДЕО)

06.02.2020. 20:28
Šejn Larkin i Vasilije Micić
Шејн Ларкин и Василије Мицић / Извор: МН Press

Меч 24. кола.

Кошаркаши Ефеса победили су у првој утакмици 24. кола Евролиге екипу Жалгириса резултатом 96:91 (19:20, 21:23, 23:22, 33:26) и, без обзира на остале мечеве ове рунде, задржали лидерску позицију на табели.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ОИ: Без УЗБУЂЕЊА у афричком дербију

ЛОША ВЕСТ ЗА ЗВЕЗДУ: Химки ДОВЕО брутално НБА појачање

ДИВАЦ ПОВУКАО ПРВИ ПОТЕЗ: Пао ТРЕЈД у Сакраменту! Каква судбина чека Богдановића?

Намучио се домаћин да дође до победе у овом мечу. Константно је јурио предност Литванаца, који су у трећој четвртини имали максималних девет поена предности. Разлог томе је и сјајна одбрана Жалгириса, јер су изабраници Шарунаса Јасикевичијуса у потпуности зауставили најбољег играча Евролиге Шејна Ларкина!

Американац у првих 20 минута није постигао ниједан кош, да би експлодирао у наставку и понео епитет најефикаснијег играча меча са 25 поена!

Блиставо вече имао је и Василије Мицић, репрезентативац Србије убацио је 22 поена, до полувремена чак 16 кошева, а укупно уз то и три асистенције и једну украдену лопту. Захваљујући српском асу, Ефес је и одржавао егал до одмора, док је у наставку већ поменути Ларкин имао свој шоу.

У победничком саставу запажени су били Крунослав Симон и Тибор Плајс, који су постигли по 15 поена, док је код Жалгириса Лидеј је доминирао са 22 коша, бивши играч Звезде Кејси Риверс додао је 21 поен, Уљанова 12...