ШОУ У ПИОНИРУ: Звезда затегла одбрану у последњој четвртини и савладала Бајерн

17.12.2021. 20:20
Nikola Kalinić
Никола Калинић / Извор: МН Press

Седми тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Бајерна у 16. колу Евролиге у дворани ''Александар Николић'' са 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11) и тако стигли до седме победе у елитном такмичењу чиме су се изједначили управо са немачким тимом. Ипак, ни овај меч није могао без проблема пошто се повредио Дејан Давидовац, а ударац је добио и Огњен Добрић.

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: АТАЛАНТА 1.75, ФУЛАМ 1.90, АРСЕНАЛ 2.20

ХЕЗОЊА ПОНОВО БЛИСТАО: УНИКС савладао Жалгирис

ЗАХВАЛНИ ЗА ЗЛАТНУ МЕДАЉУ: Дурент изабран за најбољег кошаркаша САД

Отворено се играло у дворани ''Александар Николић''. За разлику од неких претходних утакмица Звезду је од старта служио шут за три поена, али је и Бајерн био одличан у том сегменту, а тимови су се константно смењивали у вођству, да би Бајерн на први мали одмор отишао са предносшћу 21:20. Друга деонице је протекла у сличном тону, мада је Бајерн боље отворио деоницу и стигао до максималне предности на мечу 29:22 у 12. минуту. Ипак, поново су тројке биле те које су покренуле Звезду, пре свега кошеви Огњена Добрића, али сваки напад црвено-белих имао је и одговор на другој страни најчешће преко врло расположеног Лучића као и захваљујући скоковима у нападу пошто су их гости имали 11 у првих 20 минута, а на полувремену је Звезда била та која је имала предност 46:45.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН 81:78 (20:21, 26:24, 19:22, 16:11)

ДВОРАНА: Александар Николић.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.894.

СУДИЈЕ: Перез, Дифла, Балак.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 3, Давидовац 4, Митровић 9, Лазић 12, Калинић 20, Добрић 9, Холинс 3, Ивановић 11, Марковић 3, Кузмић 4, Цирбес 3.

БАЈЕРН: Вилер-Баб 16, Томас 9, Волден 4, Риверс 4, Хантер 11, Јарамаз 11, Лучић 21, Џорџ, Обст, Ђедовић, Рубит 2, Шилинг.

Трећа деоница донела је велику битку и играње кош за кош. Звзеда је имала предност у уводном делу да би Бајерн на кратко стиго дао предности. Упсели су црвено-бели да врате предност поново захваљујући тројкама које су постигли Лазић и Добрић, али је у последњу деоницу ипак Бајерн ушао са вођством 67:65. Почели су гости добро последњу деоницу, али је Звезда успела да заигра одбрану на свом нивоу што је како су минути одмицали постајало све озбиљнији проблем за Бајерн. У нападу су црвено-бели успевали да погађају и даље тројке, па је погодак Лазића донео предност 76:70, да би у 38. минуту Калинић погодио за максималних 78:70. Деловало је да ће завршница бити мирнија, али су тројке Вилер-Баба и Јарамаза ипак донеле малу драму која је ипак решена у корист црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде вечерас од 20.45 дочекују у дворани ''Александар Николић'' немачки Бајерн у оквиру 16. кола Евролиге.

Оба тима су била у серији од четири победе у свим такмичењима, аали су у претходном колу Евролиге претрпели поразе. Црвена звезда је у Београду изгубила од Барселоне у узбудљивом мечу, док је Бајерн убедљиво поражен од Олимпијакоса у Атини.

Тренер Црвене звезде Дејан Радоњић суочиће се са својим бившим клубом на чијој је клупи седео годину и по дана и освојио две титуле у Немачкој. На другој страни је Андреа Тринкијери који је пре Бајерна седео на клупи Партизана, а ту су и бивши играчи црно-белих Владимир Лучић и Огњен Јарамаз, Кори Волден који је играо за оба вечита ривала и Кеј Си Риверс који је био члан Црвене звезде

40. минут
Крај меча, Звезда је славила са 81:78.
38. минут
Калинић погађа и Звезда води 80:72.
37. минут
Звезда пропустила да искористи неколико напада, али и даље има предност 78:72.
35. минут
Лазић погађа трећу тројку после контре Звезде која има максималну предност на мечу 76:70.
34. минут
Митровић погађа, Звезда води 73:70.
32. минут
Јарамаз погађа једно слободно бацање, Бајерн води 70:67.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Бајен на крају треће четвртине води 67:65.
29. минут
Лазић и Ивановић су постигли две тројке, а Лазић је погодио и додатно бацање због техничке грешке клупи Бајерна, Звезда води 63:60.
27. минут
Јарамаз погађа и приближава Бајерн на 56:55, а затим и Лучић погађа тројку и Бајерн води 58:56.
25. минут
Звезда ћува предност, Калинић погађа, Холинс сече напад Бајерна и закуцава, Звезда води 56:51.
23. минут
Игра се кош за кош на почетку треће четвртине, Калинић погађа оба слободна бацања, Звезда води 50:49.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Звезда на полувремену води 46:45.
18. минут
Калинић је погодио 2 1 и Звезда поново води 41:39.
16. минут
Звезда одлично шутира тројке, али узвраћа и Бајерн. Лучић је погодио за три уз фаул и Бајерн води 37:36, а Звезда није успела да крунише серију 11-2.
14. минут
Добрић погађа трећу тројку, Звезда прилази на 31:30 и Тринкијери тражи тајм-аут.
12. минут
Боље Бајенр почиње другу четвртину, Волден погађа 2 1 и гости воде 29:22.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине. Бајерн води 21:20. Ивановић је погодио једно бацање, а затим ухватио свој промашај и постигао тројку, да би Хантер успео да поентира у последњој секунди.
8. минут
Успева Бајерн да поново дође до вођства 16:14, а Радоњић тражи тајм-аут.
7. минут
Калинић закуцава у контри, Звезда води 13:11, а Тринкијери тражи тајм-аут. Уследио је и краћи прекид због проблема са записничким столом.
4. минут
Митровић постиже поене, Звезда сманује на 9:8.
2. минут
Добрић погађа први шут за три и Звезда води 5:3, али Бајерн одмах у наредном нападу стиже до изједначења 5:5.