19.01.2017. 20:37
Miloš Teodosić
Милош Теодосић / Извор: МН Press

Одигране уводне утакмице 18. кола елитног такмичења.

Кошаркаши ЦСКА победили су у Москви Бамберг са 85:64, у првој утакмици 18. кола Евролиге. Тренер ЦСКА Димитрис Итудис на утакмици с Бамбергом у екипу није уврстио Милоша Теодосића и Корија Хигинса, али су Московљани и поред тога лако и убедљиво победили шампиона Немачке.

Московљани су након нешто слабијег почетка утакмице, када су имали заостатак од четири поена - 3:7, средином прве деонице успоставили контролу и постепно почели да увећавају предност. ЦСКА је у другој четвртини стигао до прве довицфрене предности, да би отпор ривала у потпуности "сломили" у трећој четвртини коју су добили са 10 поена разлике. Лидер Евролиге је у лаганом ритму у последњој деоници сачувао стечену предност и тако на крају дошао до 14. тријумфа из 18 утакмица, док је Бамберг претпео 11. пораз. ЦСКА је до победе предводио Нандо Де Коло са 26 поена, пет асистенција и четири скока, док је Кајл Хајнс постигао 13. У екипи Бамберга истакао се Данијел Тајс са 16 поена и пет скокова, док је Николо Мели убацио 15 поена.

ЛЕТЕЋИ ЧЕХ: Како је Весели закуцао, па то је за ШПИЦЕ (ВИДЕО)

Нешто касније, Фенербахче је победио Панатинаикос (84:63). За 11. тријумф најзаслужнији у тиму Жељка Обрадовића био је Луиђи Датоме (16 поена), док су Јан Весели и Ахмет Дувероглу убацили по 13 поена. Богдан Богдановић је за 25 минута убацио седам поена, уз пет асистениција. Никола Калинић је убацио шест. Перо Антић је постигао само два поена, али је био знатно бољи у скоку, са осам ухваћених лопти.

За ПАО Мајк Џејмс је постигао 25 поена (7/8 за два, 2/3 за три).

Олимпијакос - Басконија (20.00)

ТАБЕЛА: ЦСКА 14-4, Реал Мадрид 12-5, Олимпијакос 12-5, Басконија 11-6, Фенербахче 11-7, Панатинаикос 10-8, Црвена звезда 9-8, Дарушафака 9-8, Ефес 8-9, Уникс 7-10, Барселона 7-10, Бамберг 7-11, Жалгирис 6-11, Макаби 6-11, Галатасарај 5-12, Милано 4-13.