ЕВРОЛИГА: ЦСКА штуцао, Жалгирис рутински! (ВИДЕО)

03.03.2020. 21:28 21:34
da
да / Извор: Профимедиа

На програму утакмице 27. кола.

У уводним утакмицама 27. кола Евролиге домаћини су остварли победе. ЦСКА је уз мало муке савладао Зенит док је Жалгирис лакше него што се очекивало добио руски Химки.

ОБРАДОВИЋ: Звезда је другачији тим у односу на меч у Београду

ЗА НЕВЕРИЦУ: Потрошио 10 милиона долара на улазнице свог омиљеног тима!

ЦРНО-БЕЛА СТРАСТ СЕ НЕ ГАСИ: ОНО што је Данило Анђушић урадио ДИРНУЛО је цео Балкан!

Није све ишло лако по ЦСКА у Москви против фењераша Зенита, али је домаћин на крају победио и остао у борби за предност домаћег терена у доигравању. Гости су водили у почетку, претили на крају, али московљани нису дозволили изненађење. На крају: ЦСКА - Зенит 86:78 (23:21, 23:22, 20:15, 20:20).

Зенит је добро почео, водио је у првој четвртини и са девет поена, али је ЦСКА на самом крају те деонице стекао предност и није је испуштао до краја меча.Тим из Санкт Петербурга је три минута пре краја пришао на пет поена предности, 79:74, али је Јанис Стрелнијекс постигао тројку. Зенит се није предавао и успео је кошем Остина Холинса да приђе на 82:78 32 секунде пре краја. Московљани нису трошили време, тако да је Мајк Џејмс постигао кош са полудистанце за 84:78 20 секунди пре краја. Ћави Пасквал је тада затражио тајм аут, али узалуд, јер је Кајл Хајнс украо лопту и тако спречио изненађење.

Џејмс је предводио победнике са 27 поена и пет асистенција, док је Холинс био најефикаснији у пораженом саставу са 28 постигнутих поена.

У другом мечу вечерашњег програма екипа Жалгириса савладала је Химки релативно сигурно 96:85 (29:15, 21:19, 14:24, 32:27).

Зелена шума је већ у првој четвртини направила осетну разлику и тај период завршила са 14 поена предности. Друга деоница игре је прошла прилично мирно, Химки је покушавао да сустигне разлику, међутим екипа из Каунаса је имала одговор на сваки напад руског тима, прилично изједначену игру оба ривала у другој четвртини добио је Жалгрис са два поена разлике. У трећој четвртини тотална супротност, Јанис Тима и Алексеј Швед су тројкама покренули свој тим и пришли на само 6 поена заостатка пред улазак у поседњу деоницу. Последњи део игре домаћи су рутински привели крају и остварили значајну победу у борби за плеј оф.

Зек Лидеј предводио је домаћина са 23 поена, пратио га је некадашњи играч Црвене звезде Кеј Си Риверс са са 15 поена (5/8 за три). У екипи Химкија као по обичају најефикаснији био је Алексеј Швед са 24 поена, Тима је додао 20, Јеребко је остварио дабл дабл са 17 поена и 10 скокова. Наш Стефан Јовић имао је солидан учинак, 10 постигнутих кошева и 7 асистенција.

ЦСКА је овом победом остао у борби за предност домаћег терена,тренутно су четврти,  док је Литвански гигант на седмом месту.

Погледајте како изгледа казахстанска тенисерка Јелена Рибакина.