ЕВРОЛИГА: Дабл-дабл Милутинова за дебакл Жалгириса (ФОТО)

10.12.2021. 21:11
NIkola Milutinov
НИкола Милутинов / Извор: Профимедиа

Србин доминирао у Каунасу.

Кошаркаши московског ЦСКА дошли су до треће везане победе у Евролиги, пошто су у Каунасу савладали Жалгирис резултатом 73:51 у 14. колу елитног такмичења.

ПЕХОВИМА ЗА ЗВЕЗДУ НЕМА КРАЈА: Радоњић у ПРОБЛЕМУ - још један ВАЖАН играч ИСПАО из строја!

ЈЕЛОВАЦ НИКАДА НЕЋЕ БИТИ ЗАБОРАВЉЕН: АЕК повлачи дрес са бројем "13"

СА ЗВЕЗДОМ ЈЕ ОСВОЈИО ТРИПЛУ КРУНУ: Некадашњи тренер црвено-белих има нови клуб (ФОТО)

Првих 20 минута протекли су у великој борби, а Армејци су на полувреме отишли само са кошем разлике - 30:28.

Међутим, у трећој четвртини Итудисова казнена експедиција показала је зашта је способна. Добили су ту деоницу 27:11 и практично преломили меч. На крају су дошли до изузетно убедљиве победе од 22 разлике, што је била и највећа предност на мечу.

Код победника најбољи је био Никола Милутинов са дабл дабл учинком 19 поена уз 12 скокова. Алексеј Швед меч је завршио са 17 поена.

У редовима Жалгириса Џош Небо је био једини двоцифрен са 11 поена.

ЦСКа је на деоби трећег места са Олимпијакосом са скором 9-5, док је Жалгирис на зачељу са 3-11.