ЕВРОЛИГА: Џонс у драми поништио сјајну партију Мицића, Тео у последњим секундама остао без победе (ВИДЕО)

18.10.2022. 21:41 22:49
Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: МН Press

Занимљиви мечеви.

Бриљантна партија Василија Мицића није наплаћена. Анадолу Ефес је поражен у трећем колу Евролиге на свом терену од Валенсије са 92:91 и поред вискоих бројки поред имена и презимена репрезентативца Србије.

ПРОРАДИО ВУЛКАН: Када су се ОНИ појавили Гробари су пали у транс (ФОТО)

ЛУДНИЦА: Грми у Арени, ево каква је атмосфера пред дуел Партизана и Милана (ВИДЕО)

БИО ЈЕ У ГАНИ НА СВАДБИ СЕСТРЕ: Ево да ли ће Бентил бити у тиму против Басконије

Мицић је забележио 22 поена (5/7 за два, 2/8 уа три, 6/6 слободна бацања) и осам асистенција за индекс корисности 32, али су гости славили захваљујући поенима са линије пенала Криса Џонса пет секунди пре последњег звука сирене. Најбољи у екипи Валенсије је био Бојан Дубљевић са 20 поена и пет скокова.

Жалгирис је остварио прву победу у Евролиги тријумфом над Виртусом 68:65. Гости из Болоње су водили током целог меча, али је домаћин стигао до првог плуса када је било најважније, 13 секунди пре краја поенима Ињаса Браздеикиса.

Бек Жалгириса је поставио и коначан резултат са линије за слободна бацања и са 14 поена, шест скокова и пет асистенција био најзаслужнији за славље “зелене шуме”. У тиму Виртуса Милош Теодосић је за 14 минута на терену забележеио седам поена и шест успешних тимских додавања.

Макаби је савладао Монако са 78:70 после великог преокрета у последњој четвртини коју је домаћоин добио са 26:11. Херој тријумфа домаћина је био Вејд Болдвин са 21 поеном, седам скокова и пет асистенција. Лоренцо Браун је сакупио 13 поена и по седам скокова и асистенција, док је још један бивши играч Црвене звезде Остон Холинс забележио пет поена и три скока. У екипи Монака најбољи је био Џордан Лојд са 21 поеном, док је Мајк Џејмс убацио 15.