ЕВРОЛИГА: Фантастични Лучић продужио наду Бајерна против Арманија (ФОТО)

28.04.2021. 23:08
Vladimir Lučić
Владимир Лучић / Извор: Профимедиа

Четврти меч игра се за два дана.

Кошаркаши Бајерна савладали су у трећем мечу четвртфиналне серије Армани у Минхену са 85:79 и тако смањили на 2:1, а Баварцима је наду у овој серији сачувао бивши капитен Партизана Владимир Лучић сјајном партијом.

ЕВРОЛИГА: Барселона вратила брејк, Армејци почистили ослабљени Фенербахче (ФОТО)

СРБИЈА ДОБИЛА ПРОТИВНИКЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ: Од Европљана момци са Балтика у нашој групи

АБА ЛИГА ПРОГЛАСИЛА НАЈБОЉЕГ ИГРАЧА: Србин скупио све три титуле - МВП, први стрелац и најбољи млади кошаркаш

Већ у првој четвртини било је јасно да је Бајерн решен да спречи госте да у најкраћем могућем року оду на фајнал фор. Баварци су одиграли сјајних 10 минута и водили 23:9 на првом малом одмору, да би Армани узвратио у другој четвртини такође двоцифреном разликом, па је предност домачина на полувремену била 39:35.

Међутим, тим Андрее Тринкијерија је предвођен Владимиром Лучићем одиграо одлично и у трећој деоници када је у једном тренутку имао и 18 поена предности (60:42), а у последњи период ушао са довцифреном предношћу. Покушао је Армани да утакмици учини неизвеснијом, али је Бајерн мирно привео меч крају и остварио важну победу. Лучић је постигао 22 поена уз седам скокова и био је играч меча, док су по 11 постигли Болдвин и Зипсер. У Арманију је Малколм Дилејни постигао 18, а по 11 су додали Шилдс и Родригез. Владимир Мицов постигао је два поена.