ЕВРОЛИГА: Фаворити остварили убедљиве победе (ФОТО)

18.02.2021. 22:53
Šejn Larkin i Vasilije Micić
Шејн Ларкин и Василије Мицић / Извор: МН Press

Одиграна прва четири меча 25. кола.

Вечерас су одиграна прва четири меча 25. кола Евролиге, а у свим мечевима су фаворити по очекивањима остварили победе и то са убедљивом разликом.

ОДИГРАЈ ТИКЕТ И ПОБЕДИ - Највећа квота ти доноси добитак и још 25.000 РСД БОНУСА

БИЛИ БЕРОН ПОНОВО У БЕОГРАДУ: Дошао сам да победим!

ВРАЋА СЕ АЦА ТРИЦА: Петровић преузима АБА лигаша (ФОТО)

Ефес је остварио убедљиву победу против Олимпијакоса који је прву четвртину добио са 26:11, да би затим Пирејци у остатку меча постигли укупно 27 поена. Ефес је преокренуо у другој четвртини коју је добио 32:8, да би у наставку само повећавао разлику. Ларкин са 21 и Данстон са 15 понеа предводили су Ефес, док је Васа Мицић имао девет поена. Јеидни двоцифрени у Олимпијакосу био је Ларенцакис са 10 поена.

Басконија на гостовању против Химкија није дала домаћину ни промил шансе и од старта је било јасно да је само питање са којом разликом ће шпански клуб остварити тријумф. Фал је са 14 поена предводио Басконију, док су Вилдоза, Драгић и Гидраитис постигли по поен мање. У Химкију је Швед има о16 поена уз 10 асистенција, док је Микеј постигао 13.

Армани је дочекао Макаби и већ у првој четвртини стигао до девет поена предности, да би до краја решио сваку деоницу у своју корист и остварио победу. Пантер је постигао 15, Хајнс 14, а Владимир Мицов девет поена. Код гостију је са 16 поена био најефикаснији Хантер, док је Дорси имао 11 поена.

Жалгирис је у Барслеони само у првој четвртини био равноправан противник, да би у другокј и трећој тим Шарунаса Јасикевичијуса стигао до убељиве предности и победе. Хигинс је са 19 поена предводио Барселону, а 12 је постигао Дејвис. У Жалгирису није било двоцифрених играча, а Хејс је са девет поена био најефикаснији.