ЕВРОЛИГА: Фенер победио у Истанбулу, Обрадовић на корак од елиминације

01.05.2024. 22:36
Saša Obradović
Саша Обрадовић / Извор: МН Press

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Монако у трећем мечу четвртфинала плеј-офа Евролиге са 89:78 (19:21, 28:19, 22:18, 20:20) и повели са 2:1 у серији, па им за пласман на фајнал-фор који се одржава у Берлину недостаје још један тријумф. Чертврти меч игра се у петак такође у Истанбулу.

У потпуно изједначеној игри је прошле прва четвртине после које су гости имали два поена предности. Међутим, Фенербахче је у другој деоници на крилима Марка Гудурића успео да преузме вођство и више га није испустио до краја меча, а на полувремену је имао седам поена предности 47:40. Успео је Фенербахче до стигне и доп максималне предности од 11 поена 69:58 на крају треће деонице, али то нијре био крај.

Монако је одлично отворио последњу деоницу и стигао до 75:71, да би Биберовић тројком одбоио тај налет гостију. Још једном је Монако смањио на четири поена (82:78) два минута пре краја и поново је Биберовић тројком донео мир домаћину у завршници у којој је обезбедио тријумф.

Тарик Биберовић је са 14 поена био и најефикасбнији у Фенербахчеу, поен мање је постигао Ник Калатес, док је Марко Гудурић имао учинак од 11 поена и шест асистенција,м а 11 поена је убацио и Скоти Вилбекин. Алфа Дијало је са 23 поена био далеко најефикаснији у Монаку, а по 11 суз постигли Блосомгејм, Џејмс и Лојд.