ЕВРОЛИГА: Фенербахче СЛОМИО Будућност у другом полувремену, Барса прекинула црни низ у Баскији (ВИДЕО)

20.12.2018. 21:40
Jan Veseli i Željko Obradović
Јан Весели и Жељко Обрадовић / Извор: МН Press

Настављено такмичење у елитном европском такмичењу.

Данашњим утакмицама почело је 14. коло Евролиге, а победе су однеле екипе ЦСКА, Фенербахчеа, Олимпијакоса и Барселоне.

ЗБОГ ЊЕ СУ ТРИБИНЕ ПУНЕ: Ово је ипак НАЈЛЕПША одбојкашица Црвене звезде (ФОТО)

ПРЕДНОВОГОДИШЊА БОМБА: Будућност послала у Србију центра, а довела играча којег желе у НБА

У првом мечу дана кошаркаши ЦСКА су убедљиво савладали Ефес на домаћем терену резултатом 102:84 (31:24, 25:30, 21:14, 25:16). После уједначеног старта меча и смењивања у вођству, домаћа екипа је два минута пре краја прве четвртине преузела контролу над утакмицом серијом 7:0. У другој деоници је руски тим стигао и до двоцифрене предности, али је на полувремену разлика износила само два поена. Последњи трзај су Турци имали почетком другог полувремена када су пришли на пола коша минуса, али је од тог тренутка ЦСКА додао гас и до краја меча повећавао предност.

Најзаслужнији за победу Руса је био Вил Клајбурн који је остварио дабл-дабл учинак са 24 поена и 11 скокова, а одличан је био и Нандо Де Коло који је уписао 21 поен, шест асистенција и пет скокова. Двоцифрен учинак су остварили и Отело Хантер са 13, односно Данијел Хекет са 12 поена. У пораженом саставу бољи од осталих је био Родриг Бубоа који је постигао 24 поена, а пратили су га Брок Мотум са 16 и Крунослав Симон са 1 поена. Василије Мицић је меч завршио са седам поена, пет асистенција и по два скока и украдене лопте.

Кошаркаши Фенербахчеа су тријумфовали на гостовању у Подгорици резултатом 65:89 (20:26, 20:14, 15:27, 10:22) и тако остварили десету везану победу у Евролиги. Прву осетнију предност су гости остварили пред крај прве четвртине када су се серијом 8:0 одвојили на осам поена предности. Међутим, то није поколебало екипу Будућности која је одлично одиграла другу четвртину и на полувреме се отишло нерешеним исходом. Ипак, у трећој четвртини су изабраници Жељка Обрадовића додали гас и успели су да се одвоје на двоцифрену предност, коју су само повећавали до краја меча.

Тријумфу Турака су највише допринели бивши кошаркаши Партизана Јан Весели који је утакмицу завршио са 19 поена и девет скокова и Жофри Ловерњ који је постигао 17 поена. Никола Калинић је уписао осам поена, три скока и две асистенције, а Марко Гудурић пет поена и по једну асистенцију, скок и украдену лопту. У екипи Будућности је најефикаснији био Ерл Кларк са 15 поена.

Олимпијакос у Пиреју није пружио никакву шансу Гран Канарији, па је утакмица завршена резултатом 98:77 (20:12, 32:19, 21:21, 25:23). Шпанци су водили само у једном тренутку на почетку утакмице (8:9), а Грци су убрзо после тога преузели потпуну контролу над утакмицом. Последњи трзај су кошаркаши Гран Канарије имали на старту друге четвртине када су пришли на минус три, али је тада уследила серија Пирејаца 10:0. После тога разлика се повећавала и на полувремену је резултат био 73:54. Друго полувреме су црвено-бели одиграли рутински и нису дозволили гостима да припрете ни у једном тренутку.

Одлични су у екипи Олимпијакоса били Василис Спанулис са 21 и Јоргос Принтезис са 16 поена, а Никола Милутинов је меч завршио са 11 поена, шест скокова, пет асистенција и једном украденом лоптом. Никола Радичевић је у екипи Гран Канарије одиграо мање од два минута и за то време није остварио позитиван учинак.

Кошаркаши Барселоне су успели да тријумфују на гостовању Басконији после великог преокрета у последњој четвртини резултатом 70:77 (16:19, 23:23, 16:7, 15:28). Каталонци су константно били у предности током првих 20 минута, али нису успели да се одлепе, па су на одмор отишли са три поена вишка. У трећој четвртини је уследила велика серија Басконије 14:2, којом су домаћини дошли и до девет поена предности, али је Барса успела да пред последњих десет минута смањи заостатак на шест поена. Изабраници Светислава Пешића су фантастичном игром у последњој четвртини, у којој су направили две серије (10:0 и 7:0), успели да дођу до важне победе којом су прекинули низ од четири везана пораза.

Најзаслужнији за победу Барселоне је био Кевин Серафан са 14 поена, а пратили су га Тома Ертел са 11 и Крис Синглтон са десет поена. Најефикаснији у пораженој екипи је био Мет Џенинг са 19 поена, а двоцифрени су били и Лука Вилдоза са 12 и Шевон Шилдс са 11 поена.

20.00 Панатинаикос - Армани

ТАБЕЛА: Фенербахче 13-1, Реал 11-2*, ЦСКА 11-3, Ефес 9-5, Олимпијакос 9-5, Бајерн 7-6*, Барселона 7-7, Жалгирис 6-7*, Армани 6-7*, Панатинаикос 6-7*, Басконија 6-8, Гран Канарија 5-9, Макаби 4-9*, Химки 4-9*, Будућност 3-11, Дарушафака 1-12*