ЕВРОЛИГА: Феноменални Васа Мицић одвео Ефес на фајнал-фор

01.05.2019. 20:47
Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: Профимедиа

Познати сви учесници завршног турнира.

Кошаркаши Ефеса последњи су учесници фајнал-фора Евролиге за ову сезону. Они су четвртфиналну серију против Барселоне, коју са клупе предводи Светислав Пешић, решили победом у петој утакмици у Истанбулу резултатом 80:71 (23:28, 24:14, 14:15, 19:14). Један од најзаслужнијих за велики успех турског тима је свакако Василије Мицић који је одиграо одличан меч.

БИВШИ НБА АС НЕМА ДИЛЕМУ: Јокић је најбољи центар лиге, ево и због чега (ФОТО)

СУПЕРЛИГА: ФМП максималан, Борац испраћен са 20 разлике

ШТА ЋЕ НА ОВО РЕЋИ ДЕЛИЈЕ? Мачван причао о Звездиним кошаркашима, а ево шта је рекао...

Утакмицу је боље отворила Барселона која је све време током прве четвртине била у предности, а Каталонци су и у другој деоници наставили у истом ритму. Ипак, у завршних пет минута првог дела уследила је серија Турака од 13:3 којом су прешли у вођство и на паузу су отишли са 5 (47:42).

У трећој четвртини је екипа Ефеса одржавала предност, али је тај период игре је Барселона решила у своју корист резултатом 15:14, па је пред последњих десет минута било 61:57 за домаћи састав.

Последњу четвртину је Ефес отворио серијом 7:0 и одвојио се на максималних 11 поена предности, а екипа Ергина Атамана је у неколико наврата зауставила налет гостију и заслужено је тријумфовала.

Василије Мицић је утакмицу завршио са дабл-дабл учинком. Српски плејмејкер је имао по десет поена и асистенција, а додао је и два скока, односно три украдене лопте. Осим њега, у победничком саставу су се истакли и Шејн Ларкин и Адријен Моерман који су убацили по 18 поена.

У тиму Светислава Пешића бољи од осталих били су Крис Синглтон и Тома Ертел са по 12 поена, а двоцифрен је био и Анте Томић који је убацио десет.

Ефес ће се за финале Евролиге борити против Фенербахчеа, док ће други полуфинални пар чинити Реал и ЦСКА из Москве. Фајнал-фор се игра у Виторији од 17. до 19. маја.

Погледајте како изгледа америчка атлетичарка Лоло Џонс.