ЕВРОЛИГА: Гудурић сипао тројке за Фенерову девету победу у низу, Панатинаикосу атински дерби (ВИДЕО)

05.02.2021. 21:29
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: Профимедиа

Одиграни мечеви 24. кола.

Кошаркаши Фенербахчеа успели су у Истабулу да савладају Зенит и тако дођу до деветог узастопног тријумфа и додатно се приближе позицији која води у плеј-оф. У атинском дербију Панатинаиксо је без повређеног Немање Неоцвића успео да савлада Олимпијакос.

Тенис добија нове шампионе - Меридиан ствара нове милионере

ОВО СЕ ЧЕКАЛО: Огласила се Атланта око Богдана Богдановића

ЕРТЕЛ ЋЕ МОРАТИ ДА САЧЕКА РЕАЛ ДО ЛЕТА: До тада Асвел најбоље решење

У Истанбулу је виђен веома изједначен меч. Током првог полувремена ниједна екипа није успела да дође до значајније предности, мада је Фенер чешће био у вођству и на полувреме отишао са вишком од четири поена 47:43. У наставку је Фенер успевао да контролише ситуацију, дође у једном тренутку до осам поена предности у трећој четвртини, али је Зенит успео да преокрене у последњој четвртини и поведе 74:69. Марко Гудурић је био одличан иза линије за три поена, а Фенер серијом 8-0 дошао до 77:74 и вођство није испустио до краја меча. Надо Де Коло је са 24 поена био најефикаснији у Фенеру, док је Гудурић постигао 19 уз шут за три 5/7. У Зениту је Вил Томас постигао 21, док је Кеј Си Риверс постигао 14.

Олимпијакос је формално био домаћин Панатинаикосу у грчком дербију, а Зелени су остварили победу 88:77 која ниједног тренутка није долазила у питање. Осим на старту меча, Олимпијакос је константно био у резултатском минусу током меча, а у неколико наврата је тај заостатак био и двоцифрен. Хауард Снет-Рос је са 20 поена предводио Панатинаикос, док су по 15 постигли Константинос Митоглу и Елефтериос Бохоридис. У Олимпијакосу су само два играча била двоцифрена. Шакил Мекисик је постигао 20, а Хасан Мартин 11 поена.