ЕВРОЛИГА: Крај снова о плеј-офу, Звезда убедљиво поражена у Атини

20.03.2018. 22:04
Kris Singlton i Matijas Lesor
Крис Синглтон и Матијас Лесор / Извор: МН Press

Црвено-бели изгубили у 27. колу елитног такмичења од Панатинаикоса.

Кошаркаши Црвене звезде доживели су нови убедљив пораз на евролигашком гостовању. Панатинаикос је у 27. колу савладао тим Душана Алимпијевића резултатом 91:71 и распршио све наде црвено-белих о чуду и пласману у плеј-оф елитног клупског такмичења.

Шампион Јадрана и Србије поново је очајно почео утакмицу ван Београда, што га је, испоставило се, коштало новог пораза. Калатес, Џејмс и Синглтон су започели фуриозну серију домаћина и већ у петом минуту "зелени" су имали плус 15, 17:2.

Црвено-бели су успели да се опораве од почетног шока у финишу уводне деонице првенствено захваљујући Алену Омићу. Резервни центар гостију је брзо убацио пет поена, па је ПАО на прву паузу отишао са "само" девет поена разлике, 24:15.

Грчки великан је рутински одржавао предност у другом кварталу, али су Београђани у 17. минуту успели да смање на 36:32 после тројке Давидовца. Међутим, расположени Синглтон је трећом тројком без промашаја (12 поена) одвео домаћина на пристојну удаљеност, да би амерички центар обезбедио нову двоцифрену разлику за ПАО, 45:35 у 19. минуту.

Све оно што су кошаркаши Звезде градили у другој четвртини просули су почетком другог полувремена. Калатес и Синглтон су били незаустављиви, а када им се придружио Риверс, ПАО се поново одлепио на недостижну разлику, 72:50 у 28. минуту. Предност Атињана скочила је у једном тренутку и на 23 поена (77:54) у последњем минуту трећег квартала.

Захваљујући расположеном Давидовцу који је погодио три тројке, укупно 17 поена, а затим и Лесору, црвено-бели су избегли бламажу. Средином последње деонице Београђани су се приближили на 80:68, али гости нису имали снаге да додатно закомпликују ситуацију на паркету "Олимпијске дворане". Папас је везао пет поена и омогућио мирну завршницу за свој тим. На крају, убедљивих 91:71.

Утакмица у Атини остаће запамћена и по јубилејима Милка Бјелице и Бранка Лазића. Искусни првотимци Црвене звезде у Атини су пробили границу од 2.000 поена у црвено-белом дресу.

Nikos Papas i Tejlor Ročesti
Никос Папас и Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Панатинаикос – Црвена звезда 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15)

ДВОРАНА: ОАКА.

ГЛЕДАЛАЦА: 10.000.

СУДИЈЕ: Патернико (Италија), Перуга (Шпанија), Фриц (Немачка).

ПАНАТИНАИКОС: Синглтон 21 (4/4 за два, 4/5 за три), Риверс 11, Џејмс 9 (5ас), Пејн 2 (9ск), Папас 9, Гист 3, Вујукас 3, Лекавичијус 4, Габријел 2, Лоџески 5, Калатес 17 (10 ас, 6ол, 5ск), Адетокумбо 5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Давидовац 17 (3/4 за три), Лазић 3, Добрић 3, Фелдин 6 (1/7 за два, 1/3 за три), Јанковић 5 (7ск), Рочести 7 (6ас), Омић 15 (6/8 за два, 7ск), Лесор 9 (6ск), Енис 1, Јовановић, Бјелица 5.

Уникаха – Барселона 20.45

Табела: ЦСКА 21–5, Фенербахче 19–8, Олимпијакос 18–8, Реал 16–11, Панатинаикос 16-11, Жалгирис 16–11, Химки 15–11, Басконија 13–13, Макаби 13–14, Звезда 11–16, Уникаха 10–16, Бамберг 10–16, Барселона 9–17, Валенсија 10–17, Милано 9–18, Ефес 6–20.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.