ЕВРОЛИГА: Лучић ПРЕСПАВАО меч са Зеленима, па погодио за ПРЕОКРЕТ (ВИДЕО)

Vladimir Lučić
Владимир Лучић / Извор: Профимедиа

Немања Недовић промашио шут за продужетак.

Осим дуела између Реала и Звезде у Мадриду, ове вечери је одигран још само један меч 11. кола Евролиге.

У Минхену је Бајерн после велике борбе савладао Панатинаикос 81:78, а један од јунака тријумфа екипе коју води Андреа Тринкијери био је Владимир Лучић.

ДЕСЕТКОВАНА ЗВЕЗДА ПАЛА У НАСТАВКУ: Реал у трећој четвртини сломио отпор црвено-белих

ТЕШКЕ РЕЧИ ПИПЕНА О ЏОРДАНУ: Мајкл је УНИШТИО кошарку

НАГРАДА ЗА ПАРТИЈУ КАРИЈЕРЕ: Вилбекин најкориснији кошаркаш 10. кола Евролиге

Бивши кошаркаш Партизана је готово преспавао цео сусрет са Грцима. Није га било 39 минута на паркету, постигао је до тада само три поена, а онда погодио важну тројку у тренуцима када се резултат ломио.

При вођству Атињана 74:76, на 28 секунди пре последњег звука сирене, српски ас је наместио нишанске справе и погодио за преокрет 77:76, после чега је Бајерн у драматичном мечу на крају славио и уписао нови тријумф у најелитнијем клупском такмичењу. Иако је до тог момента, Лучић шутирао тројке 1/6.

Подсетимо, само два дана раније, Лучић је донео победу Баварцима против Фенербахчеа, са 22 поена, седам скокова и три асистенције.

Дерил Мејкон је у наредном нападу покушао да врати тројку, а како му није пошло за руком гости су морали да праве фаул над Рабитом Аугустином који је оба пута био прецизан са линије пенала. Ушло се у мини-пенал завршницу, Немања Недовић добио прилику да тешком тројком преко двојице чувара избори продужетак, али је из очаја послао лопту на таблу и промашио.

У победничком тиму издоминирао је Дарун Хилард са 20 поена, пет мање убацио је Дешон Томас, док је запажен био и Огастин Рабит са 12 кошева.

Код Панатинаикоса, Јанис Папапетру је био најефикаснији са 17 поена, двоцифрен је био само још Огастин Рабит са 12 кошева.

Све вести о Евролиги прочитајте на ОВОМ линку.

Погледајте како изгледа Келен, супруга Жуниња, фудбалера Митјиланда.