ЕВРОЛИГА: Лучић пресудио Арманију и обезбедио пети меч (ВИДЕО)

30.04.2021. 23:10
VLadimir Lučić
ВЛадимир Лучић / Извор: Профимедиа

Мајсторица на програму 4. маја.

Попут Зенита и екипа Бајерна успела је да избори мајсторицу у четврифиналној серији против Арманија пошто је славила 85:82 (23:19, 17:31, 23:21, 22:11) у четвртом мечу после узбудљиве завршнице у којој је главну улогу имао Владимир Лучић. Одлучујући пет меч играће се 4. маја у Милану.

ЕВРОЛИГА: Зенит разбио Барселону, играће се пети меч (ФОТО)

КНЕЖЕВИ ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Монако освојио Еврокуп (ФОТО)

БАЈИЋ ПРЕД ГОСТОВАЊЕ ЗВЕЗДИ: Многе смо границе померили током сезоне

Баварци нису имали дурги избор осим победе ако су желели пети меч и прилику за пласман на фајнал-фор, ал су гости били ти који су углавном имали вођство током меча, иако је Бајерн прву четвртину решио у своју корист. Међутим, Армани је одиграо одличну другу четвртину и на велики одмор отишао са двоцифреном предношћу 50:40.

Тим из Милана је успешно чувао вођство током треће деонице, али се Бајерн није предавао и средином последње четвртине ушло се у резултатски егал и незвесну завршницу. Минут пре краја је Дилејни довео Армани у вођство 82:80, али је онда Лучић ступио на сену. Прво је закуца уз аул и после искоришћеног слободног бацања Бајерн је водио 83:82. Гист је успео да изнуди фаул у нападу Шавона Шилдса, да би после новог фаула над Лучићем репрезентативац Србије искористио оба бацања за 85:82 и победу Бајерна, пошто Дилејни и Датоме нису успели да погоде тројку за продужетак.

Вејд Болдвин је са 18 поена био најефикаснији у Бајерну, 16 је постигао Пол Зипсер, док је Лучи имао 12 поена, три скока и две украдене лопте. Код Арманија је Дилејни постигао 28, а Шилдс 17 поена. Владимир Мицов за пт минута на терену није постигао поене.