ЕВРОЛИГА: Мели јунак Фенера и то у ПРОДУЖЕТКУ (ВИДЕО)

17.11.2017. 20:38
KK Fenerbahče
KK Фенербахче / Извор: Фото: Prinstcreen/Twitter

Пре продужетка било 83:83.

Утакмица 8. кола Евролиге између кошаркаша ЦСКА и Фенербахчеа није завршена после 40 минута, пошто је одигран продужетак. На крају је било 95:93 за госте из Истанбула, а одлучујуће поене дао је Николо Мели, у последњој секунди. Сада ЦСКА има скор 6-2, а Фенер 5-3.

У Москви је виђена права драма у тренерском дуелу два кума Димитриса Итудиса и Жељка Обрадовића, а радовао се Србин. Може се рећи да је "лудница" кренула када је Серхио Родригез погодио за три поена уз фаул. Изједначио је ЦСКА на 82:82, а онда и повео са 83:82. Ипак Бред Вонамејкер је меч увео у продужетак.

У додатаних пет минута имао је Фенер и пет поена предности (91:86), али је ЦСКА изједначио на 93:93. А онда у самој завршници Мело је погодио за победу.

Када је реч о стрелцима, у редовима Армејаца истакао се Родригез са 20 поена (4/8 за три), Нандо де Коло је убацио два мање, док су по 17 постигли Кајл Хајнс и Кори Хигинс. За Фенер, Јан Весели је бриљирао са 31 поеном и пет скокова, док је човек одлуке Мели убацио 11. Марко Гудурић је убацио седам поена уз пет асистенција.

Барселона - Валенсија 89:71

ТАБЕЛА: ЦСКА 6-2, Олимпијакос 6-2, Реал 5-3, фенербахче 5-3, Макаби 5-3, Панатинаикос 5-3, Химки 5-3, Жалгирис 4-4. Бамберг 4-3,Валенсија 3-4, Басконија 3-5, Барселона 2-5, Армани 2-5, Уникаха 3-5, Анадолу Ефес 2-6, Ц. звезда 2-6.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.