ЕВРОЛИГА: Мицић у дербију прекинуо Жељков НИЗ! Ефес ВЛАДА Истанбулом! Јовић СТОТКОМ испрашио Албу!

12.12.2019. 21:51
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа

На програму 13. коло елитног такмичења.

Кошаркаши Ефеса савладали су у 13. колу Евролиге, Фенербахче на гостовању резултатом 73:81. Вицешампион Европе је овим тријумфом прекинуо серију изабраника Жељка Обрадовића који су до овог меча имали три везане победе.

ГРМЉАВИНА НА ТВИТЕРУ: Звездаши пронашли КРИВЦЕ за пораз! Ово ДУГО нису видели!

КАКАВ МАЛЕР: Звезда ОСТАЛА без свог НАЈБОЉЕГ играча! (ВИДЕО)

ЗАКУВАЛО СЕ: Како до ТОП ОСАМ? Ево како изгледа табела Евролиге после пораза Звезде од Басконије (ФОТО)

Ривали су се смењивали у вођству током првог полувремена, док је наставку Ефес стекао двоцифрену предност која је у једном тренутку износила и 17. Тада је Фенербахче узвратио серијом 11:0, али недовољно да домаћин избегне осми пораз у сезони.

Гости су само два минута пре краја меча имали 12 поена вишка, али је Фенер смањио са две везане тројке Слукаса. Калинић је са два узастопна решена напада преполовио предност гостију на -5 у последњем минуту, а онда је Ларкин узео ствар у своје руке. Тачку на тријумф ставио је Симон за 80:71, па домаћин није успео да се поново врати и избегне неуспех.

У пораженом тиму најефикаснији био је Вилијамс са 16 поена, Нандо Де Коло је убацио 13 кошева, Слукас 12, Калинић 10, док се Штимац није уписао у стрелце.

Ефес је до тријумфа водио Симон са 22 поена, Ларкин је дао 20, док Мицић није био на свом нивоу пошто је постигао само шест поена уз пет асистенција.

У првом мечу дана Химки је декласирао Албу са 104:87. Домаћин је јако ушао у меч, па су гости почетком друге четвртине серијом 11:0 стигли до убедљивих 35:23, али се та предност убрзо истопила. Већ на полувремену домаћин је преокренуо резултат у своју корист, да би у трећем периоду на сцену ступили Девин Букер и Јеребко.

Сјајан је био и Алексеј Швед који је у последњих пет минута поправио свој просек и постигао још осам поена од укупних 22. Најефикаснији код Руса био је Букер са 24 поена и 10 скокова уз индекс 36, а Јонас Јеребко је имао 18 поена. Стефан Јовић је учествовао са пет кошева и три асистенције, за само 13 минута проведених у игри, док је код Албе на висини задатка био само Геидраитис са 17 поена.

Макаби је срушио првака Европе, ЦСКА је поражен од Поноса Израела 90:80, захваљујући расположеном Скотију Вилбекину који је предњачио у победничком тиму са 22 поена, Отело Хантер је постигао 20 кошева против бившег клуба, док је код Армејаца Мајк Џејмс је бриљирао са 22 поена, међутим, није имао подршку осталих саиграча.

У последњем мечу, Реал је декласирао Олимпијакос 93:77. Краљевиће је предводио Фабијан Козер са 18 поена, Факундо Кампацо је убацио три мање уз шест асистенција, а Ентони Рендолф постигао 15 кошева.

Код тима из Пиреја Вил Чери и Саша Везенков су постигли по 12 поена, док је бивши играч Звезде Тејлор Рочести меч завршио са 11 поена. Српски центар Никола Милутинов је за 17 минута у игри постигао шест кошева, два скока и једну изгубљену лопту.