ЕВРОЛИГА: Мицов предводио Армани до победе, Басконија у плеј-офу (ФОТО)

29.03.2018. 22:07
Vladimir Micov
Владимир Мицов / Извор: МН Press

Одиграна четири меча.

Одигране су прве утакмице 29. кола Евролиге. Програм су отвориле екипе Химкија и Фенербахчеа, а победили су гости из Турске. Бранилац титуле у најквалитетнијем кошаркашком такмичењу у Европи славио је резултатом 73:64, а водећи стрелац био је Бред Вонамејкер са 14 поена, док су по 12 убацили Николо Мели и Џејмс Нанели. Уз то, Мели је имао и десет скокова, па је био једини у мечу са дабл-дабл учинком. Никола Калинић је играо скоро 18 минута и убацио само два поена, док је Марко Гудурић на терену провео нешто више од пет минута. Али није имао никакав учинак, баш никакав. У статистици не постоје никакве бројке.

За Химки, Алексеј Швед је убацио 19 поена, а Ентони Гил 12.

ЗВЕЗДИ ОЛАКШАН ПОСАО? Реал ослабљен у Београду (ФОТО)

ПОЗНАТ САЛЕТОВ НАСЛЕДНИК: Челници Бајерна именовали новог тренера (ФОТО)

Фенер је на овај начин задржао другу позицију уочи почетка плеј-офа, а наставио је са добрим партијама. Екипа Жељка Обрадовића је победила у осам од последњих девет мечева.

Нешто касније, Барселона је у "дербију" зачеља табеле декласирала Анадолу Ефес са 107:83, уз 20 поена Томаса Ертела. За два поена није промашивао (4/4), а био је веома добар и за три поена. Од четири покушаја, само је једном промашио. Виктор Клевер је дао 16, а Анте Томић један мање. За турски тим, Брок Мотум је дао 19 поена, а српски играч Владимир Штимац седам. Имао је и четири скока.

Армани је на гостовању Бамбергу победио са 83:78, уз 14 поена Владимира Мицова. Србин је био најефикаснији у редовима миланског тима, а Амат Мбаје је дао један мање. За немачки тим је играли су и двојица Срба. Лука Митровић је имао веома скроман учинак од само два поена, за 11 минута. Дејан Мусли је био знатно ефикаснији са десет поена, и био пети стрелац тима. Денијел Хекет је дао 17 поена, Леон Радошевић 13, Огастин Рабит 12, а Рики Хикмен 11.

У последњем мечу дана, Басконија је победила Макаби (83:72) и самим тим дефинитивно потврдила пласман у плеј-оф. Јоханес Воитман је убацио 14 поена и био најефикаснији у свом (победничком) тиму. У екипи из Израела, Пјер Џексон је дао 14 поена.

Дакле, пласман међу осам најбољих пласман су обезбедили: ЦСКА, Фенербахче, Олимпијакос, Реал, Панатинаикос, Басконија, Химки и Жалгирис. Испод црте, тренутно су Макаби, Бамберг, Црвена звезда, Валенсија, Уникаха, Армани, Барселона и Анадолу Ефес.

Подсетимо, завршни турнир са четири екипе биће организован у Београду.

Панатинаикос - Валенсија 20.15

ТАБЕЛА: ЦСКА 23-5, Фенербахче 21-8, Олимпијакос 19-9, Реал Мадрид 17-11, Панатинаикос 17-11, Басконија 16-13, Химки 16-13, Жалгирис 16-17, Макаби 13-16, Бамберг 11-18, Валенсија 11-17, Црвена звезда 11-17, Уникаха 11-17, Милано 10-19, Барселона 10-19, Ефес 6-23.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.