ЕВРОЛИГА: Милано серијом 16:0 сломио ПАО, Реал лако против Албе

14.12.2021. 22:40
Etore Mesina
Еторе Месина / Извор: Профимедиа

Узбудљиво вече.

Кошаркаши Олимпије Милано савладали су Панатинаикос у 75:54, док је Реал био бољи од Албе 87:64 у последњим утакмицама данашњег програма 15. кола Евролиге.

ШАРАСОВ ШОУ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ: Рекао да ће казнити играче због сликања са Новаком, па тражио да га питају на српском

РАДОЊИЋА ПОСЛЕ УТАКМИЦЕ ПИТАЛИ О ВАЈТУ: Комплексна је прича...

ЗВЕЗДАШИ ОДЛЕПИЛИ: Меч почиње, кад изненада - НОВАК! Одушевио их је гестом који је уследио, какав шмекер (ВИДЕО)

Грчки тим је био равноправан ривал у првих 20 минута и на одмор је отишао са само четири поена минуса – 33:29. Ипак, екипа Етореа Месине је захваљујући серији 16:0 у финишу првог и на старту другог дела меча у 25. минуту дошла до огромних 45:29. Гости су без поена били седам минута.

Девон Хал са 19 поена и Кајл Хајнс са 14 су били најзапаженији у победничкој екипи, у саставу Панатинаикоса није било повређеног Немање Недовића, а двоцифрен је био само Дерил Мејкон са 14 поена.

Реал Мадрид је лако изашао на крај са Албом. Најефикаснији на мечу је био Валтер Таварес са 17 поена и седам скокова, пратио га је Руди Фернандес са 14, а један мање је имао Ентони Рендолф.

Код Албе бољи од осталих били су Јоханес Тиеман са 11 и Луис Олинде са 10.

Реал је сада на скору 12-3, односно победу мање од лидера Барселоне, док је Алба тек на 15. позицији са 5-10.