УЗАЛУД ВЕСЕЛИ, УЗАЛУД ГУДУРИЋ: За Барсу су дуње жуте, Миротић донео ВЕЛИЧАНСТВЕНУ победу у гостима

26.10.2021. 22:09
Nikola Mirotić
Никола Миротић / Извор: Профимедиа

Несрећан пораз за тим Александра Ђорђевића.

Кошаркаши Фенербахчеа поражени су на свом терену од Барселоне 76:74 .Олимпијакос је на свом терену победио Албу (87:83). Док је Макаби био бољи од Жалгириса (76:62)

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Сосиједад 2.50, Венеција 2.20, Алавес 2.40

ЗВЕЗДА ПАЛА У МОНАКУ: Кнежеви на крилима Мотејунаса однели победу (ФОТО)

ВУЛКАН НЕЗАДОВОЉСТВА ЗВЕЗДАША: "Брука! Негледљиво! Што играмо ЕЛ?" ЈЕДНОГ ЧОВЕКА посебно криве за пораз

Сјајно је утакмицу почео Фенербахче и после првих десет минута имао предност од пет поена. У другој деоници Барса се опоравила и преокренула резултат у своју корист. Водили су Шпанци великим делом другог полувремена, али су домаћини преко Веселог и Гудурића успели да се врате и уведу меч у неизвесну завршницу.

Кључни човек у саставу победника је био Никола Миротић. Погодио је шпански кошаркаш један "немогућ" шут у последњој секунди и продужио максималан скор Каталонаца.

Најефикаснији у редовима Барселоне су били Хигинс (18) и Дејвис (16), док је код Фенера Весели имао 24, а Гудурић 17.

Олимпијакос је у Пиреју без много проблема изашао на крај са Албом. Слукас је био на корак од "савршене" утакмице, али је у завршници промашио две тројке и изгубио лопту.

Дорси је на крају био најефикаснији са 13 поена, пола коша мање додао је Костас Папаниколау, али је већину поена убацио у првој полувремену.

У пораженом саставу нова сјајна партија Оскара Да Силве. Крилни центар је убацио 17 поена, Маодо Ло је додао 11, док су по 10 убацили Џејлен Смит и Луис Олинде.