ЕВРОЛИГА: Недовић и Штимац поражени, Барселона разбила ЦСКА (ВИДЕО)

04.01.2018. 23:10
Nemanja Nedović
Немања Недовић / Извор: Профимедиа

Преокрет Валенсије против Уникахе.

Немања Недовић је као по обичају предводио Уникаху, али ни одлична партија српског репрезентативца није помогла тиму из Малаге да оствари победу против Валенсије. Водила је Малага током већег дела меча, изгледало је да ће остварити и пету узастопну победу, али нису тако мислили и гости. Ушло се у неизвесну завршницу, а у последњем минуту је Уникаха водила 83:79, али је Валенсија ипак успела да дође до тријумфа. Недовић је постигао 23 поена, а једини двоцифрени је уз њега био Мекалум који је постигао 10. Рафа Мартинез предводио је Валенсију са 17 поена, док је 16 додао Алберто Абалде.

Лак посао имао је Панатинаикос на домаћем терену против фењераша Ефеса. Ник Калатес вратио се у тим после повреде и одмах показао колико је битан за Атињане. Гости из Истанбула су од старта били у подређеном положају, а после прве четвртине су губили 23:12, па је Панатиникос до краја меча без већих проблема чувао предност и дошао до 11. победе у сезони. Калатес је постигао 17 поена и имао девет асистенција, а пратио га је Никос Папас са 16 поена. У Ефесу је најефикаснији био Џош Адамс са 20 поена, а 14 је постигао Брок Мотум. Владимир Штимац имао је знатно мању минутажу која се одразила и на његов учинак, па је некадашњи репрезетативац Србије постигао само четири поена, уз пет скокова и четири асистенције.

Помало изненађујуће, Барселона је као домаћин нанела убедљив пораз екипи ЦСКА. Каталонци су одлично отворили меч и водили после 10 минута 25:17, а у другој деоници успели да дођу и до двоцифрене предности. Међутим, Московљани су у трећој четвртини успели да се врате потпуно у меч, али је Барселона издржала тај налет и у последњој деоници дошла и до 20 поена предности, да би потом рутински привела меч крају и дошла до тек шесте победе у сезони.

Реал Мадрид - Макаби (20.45)

Табела: ЦСКА 12-4, Олимпијакос 11-4, Панатинаикос 11-5, Жалгирис 10-5, Фенербахче 9-6, Реал Мадрид 9-6, Макаби 8-7, Химки 8-7, Басконија 7-8, Уникаха 7-9, Црвена звезда 6-9, Бамберг 6-9, Барселона 6-10, Валенсија 5-11, Армани 4-11, Ефес 4-12.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.